Half Life 2 Episode 2 Directx 8.0 błąd

Witam. mam grę Half Life 2 Episode 2 i jak chcę w nią zagrać to na chwilę pokazuje się napis loading a potem jest crash i pokazuje się komunikat: Engine Error This game has a minimum requirement of directX 8.0 to run properly. Directx mam najnowszy nawet dla tej gry pobrałem directxa 8.0 zainstalowałem go ale to nic nie pomogło. co mam zrobić? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki

Jaką masz specyfikację komputera ?

 Procesor Amd Athlon XP 1700+ 1,47 GHz  1,75 GB Ram Nvidia Geforce4 MX 440 64Mb (nie zintegrowana). uprzedzam że gry half life 2 i half life 2 episode one mają te same wymagania i  chodziły mi bez zarzutu więc na pewno nie mam za słabego kompa.

O ile dobrze pamiętam to w/w karta posiada jedynie sprzętową obsługę DirectX 7.0

Spróbuj w opcjach uruchamiania gry dopisać:  +dxlevel 70 +mat_dxlevel 70  (przykład co gdzie jak)

jesteś w błędzie ponieważ gry half life 2 i half life 2 episode one też wymagają directxa 8.0 a jak w nie grałem to tego błędu nie miałem. więc karta graficzna nie ma tu nic do rzeczy

Wpisałem tą komendę ale jest to samo. nic się nie zmienia.

Mam nadzieję, że ogarniesz :slight_smile:

 

https://www.youtube.com/watch?v=SYFRD0IuQjc

już to widziałem. jakbyś znalazł tą wersję programu co na filmiku to byłbym ci bardzo wdzięczny. bo jak robiłem to samo na filmiku z nowszą wersją programu program zawsze się crashował (nie wysyłaj :slight_smile: )

Niestety tej wersji nie znajdziesz spróbuj wpisać  -dxlevel 70  zamiast tego co Ci kolega wyżej napisał. 

ten sam błąd :(. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? bardzo proszę. nie chciałbym wydać pieniędzy zainwestowanych w tą grę w błoto. Bardzo Proszę o pomoc :frowning:

Proszę Pomóżcie

Spróbuj zrobić tak:

  1. Wyinstaluj grę oraz program Steam.

  2. Wyczyść rejestr z pozostałości gry.

  3. Zainstaluj ponownie Steam + Grę

 

Powinno działać. 

Nie pomogło.

Dobra to z innej strony - instalowałeś sterowniki do karty graficznej ? 

Fakt że w ep1 chodziło a w ep2 nie ma swoje wytłumaczenie. Zobacz że mimo tego samego silnika, zastosowano lepszą jakość. 

oczywiście stery mam zainstalowane. nawet stery do monitora specjalnie dla tej gry zainstalowałem