Hamachi na Linuks Debian

Chcę stworzyć serwer Minecraft’a na Debianie. System instalowałem według tej instrukcji. Wszystko co ma być możliwe po wykonaniu jej działa poprawnie. Jednak chciałbym, żeby ten serwer był dostępny też poza moją siecią domową. Do tego celu chciałem wykorzystać program Hamachi i zainstalować go według tej instrukcji.

Jednak utknąłem na komendzie wpkg. Wywalała mi ona błąd, więc korzystałem z następnej komendy, jednak to też nic nie dawało, bo nie znajdywało pliku. Potem próbowałem zainstalować to jedynie apt-get albo tylko wpkg. Te próby nie dawały żadnego zadowalającego rezultatu (był negatywny w postaci mnóstwa Errorów). W końcu trafiłem na stronę. Pierwsza komenda “sudo su” dawała błąd, że nie rozpoznano komendy. To było całkiem możliwe, bo mam bardzo okrojonego Debiana ze względu na jedyne 512MB RAM. Zatem robiłem dalsze komendy i wszystko działało chyba poprawnie, bo nie było errorów. Jednak żeby tradycji było zadość (ja do konfiguracji software’u i programowania nie mam szczęścia, a mój angielski też nie jest super) system zwiesza się na komendzie dpkg po ekranie, gdzie trzeba wpisać nazwę użytkownika dla Hamachi. Bardzo proszę o pomoc. Nie muszę koniecznie korzystać z Hamachi, chociaż wydaje mi się ono najłatwiejsze w obsłudze i konfiguracji. Mogą być zatem rozwiązania z konfiguracją Debiana, tak aby był dostępny w internecie. Nie mogę jednak konfigurować sieci, bo jest z nią i tak dużo kłopotów.

Jeśli nie chcesz konfigurować sieci to to konfiguracja debiana nic ci nie da.

Weź pod uwagę, że jest dość stary. Zmieniłeś wersję na odpowiednią (wraz z architekturą systemu ? ) W tym poradniku jest link.

Nie pisz w jednym bloku, bowiem bardzo to męczy i jest mało zrozumiale :slight_smile:

Sorry, o akapitach nie pomyślałem. Hamachi według instrukcji minecraft.muku.pl instalowałem najnowsze, a według rafała żelazko instalowałem to co jest tam wstawione. Debiana ściągnąłem chyba najnowszego, ale szczerze mówiąc nie wiem.

Chodzi mi najbardziej dlaczego Hamachi nie chce się zainstalować. Według instrukcji #1 (minecraft.muku.pl) wyskakuje błąd przetwarzania pliku. Instalując tylko za pomocą apt-get wyskakuje, że nie znaleziono.

Nie wiem co jest stare, ale wszystko brałem najnowsze i i386.

Magnis ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif