Hamachi. Problem z LAN'em

Witam. Po kilku dniach nieudanych poszukiwań i prób dotarłem tutaj. Otóż problem jest następujący. Jestem w tej wirtualnej sieci z kolegą (mniejsza czy w tej co on założył, czy w tej co założyłem ja). Wszystko ładnie, pięknie, ale kiedy wchodzimy w jakąś grę (w tym przypadku UT 3 i LotR) ani ja go nie widzę, ani on mnie. Niezależnie kto hostuję. Dodam jeszcze, że kiedy byłem u niego z laptopem problemu żadnego nie było i po LAN’ie widzieliśmy się od razu. Natomiast kiedy wróciłem do domu pojawił się ten problem. Więc pytanie brzmi: czy w/w program nie powinien udostępniać takiego Co-op’a i ułatwiać grę po LAN’ie? Jeżeli tak, to w takim razie problem jest z moją siecią, z siecią kolegi czy z hamachi.

Czy twój kolega lub ty ma ograniczony internet lub po blokowane porty w routerze? Miałem podobny problem i winą był ograniczony internet który blokował 1 z portów

chciałbym Ci na to pytanie odpowiedzieć, ale szczerze to nawet nie wiem jak to sprawdzić i odblokować. może małe wskazówki?

średnio ci podpowiem, ale czy któryś z was ma darmowy internet lub stary router? a co do odblokowania portów to w ustawieniach routera w zakładce Port Forwarding (wpisujesz ip routera do przeglądarki i tam powinno być)

Router mam nowy, on także. A za internet też płacę więc darmowego nie mam na pewno. Jak to coś pomoże, to ja mam neta od Vectry, a on ma lokalny w konstancinie.

acha co do ustawień to nie doradzę, ale spróbujcie porty poprzekierowywać w port forwarding

w sensie że odblokować? bo w sumie nic innego nie przychodzi mi do głowy jeżeli chodzi o program i grę przez LAN’a.

VoltaireV ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif