Hamahi i pingi w Baldurs Gate 2

Witam!

Moja konfiguracja:

Intel Pentium D 915: 2,80GH

NVIDIA GeForce G210: 512MB

Płyta Główna: 775 Dual-880Pro

3GB ram DDR2

System XP

Karta sieciowa: Realtek RTL 8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Internet:Multimedia 2mb

Otóż gram z kolegą w BG2 przez hamahi, ponieważ do tej gry niema już serwerów. Hostem jest mój kolega który ma bardzo dobry internet 20mb. (multimedia). Podczas gry z nim mam niemiłosierne lagi które psują nieco zabawy z gry. Proszę o porady jak usunąć lub zmniejszyć opóźnienia w tej grze. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Nigdy nie grałem w bg2 przez sieć. Ale w niektórych grach liczą się obie strony. Tutaj twój 2Mb net może niedomagać :slight_smile:

Spróbuj gamerangera. W moim przypadku sprawił że hamachi poszło w odstawkę. Banalny w obsłudze, na pewno sobie poradzicie.

Net 2 MB powinien w zupełności wystarczyć :wink: to stara gra i dało się w nią grać przez zwykły modem 56kb.

Jeśli kolega ma lepsze łącze, to on powinien założyć serwer, z tego względu, że ma większy upload, podejrzewam, że jego upload może wynosić koło 2Mb/s, a może nawet i więcej (podejrzewam, że nie mniej, niż 1Mb/s przy takim łączu), a twój prawpodobnie (w najlepszym przypadku) 512kb/s. Druga sprawa, korzystając z Hamachii łączycie się z serwerami, które pośredniczą w połączeniu między Wami, co generuje dodatkowe opóźnienia.

Pozdrawiam!

@up bg2 rzeczywiście jest dość stare, ale tamta opcja była do lana. Jednak jak wcześniej wspomniałem, nie grałem w to po sieci to nie wiem :slight_smile:

Btw, zawsze ze mną możecie zagrać :slight_smile: Mam zewnętrzne ip ^^

wył szyfrowane i wł kompresje w hamachi ten kto ma szybszy net i lepszy sprzet niech założy serwer w hamachi i w grze ja i mój kolega mamy neta 1 mb/s i stare kompy i np w age of empires II albo w original war gramy normalnie wiec problemu nie bedzie z takim netem w hamachi mozesz wziaść pinguj to sprawdzisz jaki ping jest ja miałem okolo 60 do tego mialem cfosspeed zainstalowanego troche ten program stabiliziuje ping nie skacze tak

Sprawdzę Game Ranger, spróbuję z wył szyfrowania i włączyć kompresje, dziękuje za odpowiedzi :D! Miłego dnia(nocy).