Hard disk: S.M.A.R.T. status bad - Laptop po upadku

Witam,

Znajomemu upadł laptop (pękł plastik na rogu) po włączeniu pojawia się ekran biosu, kiedy go wyłączę, wyświetla się komunikat: “HARD DISK: S.M.A.R.T. STATUS BAD, BACKUP AND REPLACE PRESS F1 TO RESUME”. Po próbie uruchomienia system Windows, nie chcę się załadować. Oczywiście domyślam się, że coś się stało z dyskiem po upadku. Coś da się z tym zrobić? W jakiś sposób mogę uratować dane z dysku, jeśli system się nie odpala czy tylko serwis?

ściągnij nagraj to http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_inne/Hirens_BootCD.html

uruchom potem z tej płyty laptopa, uruchom mini XP, powinien na nim działać również normalnie internet, uruchom Crystal Disk Info i daj z niego screeny, możesz również przekopiować dane z dysku, starczy że wsadzisz w usb dysk przenośny lub pendrive, mini XP ma również program do nagrywania płyt

Dzięki za szybką odpowiedź, właśnie o taki programik mi chodziło. Jutro będę działał :slight_smile:

Po upadku z dyskiem może być kiepsko bad sektory na pewno się pojawiły a odzyskiwanie dysku to ogromny koszt ;/