Harmonogram zadań- ostrzeżenia podczas uruchamiania

Zakupiłem laptop Asus K55 na którym był Windows 7. Obecnie zainstalowany jest od miesiąca Windows 8 Prof. Podczas uruchamiania biblioteki w ‘’ Harmonogramie zadań" pokazują się komunikaty - “Zadanie ATKOSD2- obraz jest uszkodzony lub poddany nieuprawnionej manipulacji”. Następny jest taki sam i dotyczy -zadanie Asus USB ChagerPlus oraz Zadanie Asus SmartLogon Console Sensor- obraz jest uszkodzony lub poddany nieuprawnionej manipulacji".

Sprawdziłem który z tych programów jest zainstalowany w systemie- znalazłem, że nie ma SmartLogon Console.

Skanowałem system 2 krotnie Comodo i nie wykazuje infekcji.

Nie wiem czym jest to spowodowane i jak się z tym problemem uporać bo nie mam wiedzy informatycznej. Proszę o wskazówki i poradę.

Wygląda na to, że było usuwane z komputera oprogramowanie firmowe Asus’a tyle, że wykonane nie do końca właściwie. Są to pozostałości po tych aplikacjach. Trudno będzie to usunąć, ponieważ są to nie usunięte zapisy rejestrowe i skoro nie masz wiedzy, to lepiej “ręcznie” tego nie tykać. Ponadto radzę też sprawdzić okno systemowego Menadżera Urządzeń , czy przypadkiem nie ma tam jakichś wykrzykników lub pytajników, bo wygląda mi na to, że i jakiś sterownik został odinstalowany lub go brakuje. Dla oczyszczenia rejestru Windows’a możesz spróbować posłużyć się programem np. Wise Registry Cleaner w jego standardowych ustawieniach: http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Registry-Cleaner,Program,Windows,13347.html . Być może usunie niepotrzebne wpisy. Program jest PL (trzeba wybrać podczas pierwszego uruchomienia) i dość łatwy w obsłudze. Użyj tylko zakładkę Czyszczenie i przycisk Skanuj. Potem Wyczyść, zamknij program i restart komputera.

Dzięki za odpowiedź. Powiem tak- na początku maja dostrzegłem, że w “Menadżerze zadań” była ikona z żółtym wykrzyknikiem przy aplikacji- Asus-Instant on Standby days = Urządzenie sterownik- ACPI\VEN_ATK&DEV_4001 oraz przy = Urządzenie PCI.

Ponieważ sam nie wiedziałem jak to zrobić oddałem do punktu informatycznego aby to naprawia osoba kompetentna. Po dwóch dniach odebrałem laptopa i w menadżerze nie było wykrzyknika jednak zapewne coś było zrobione nie tak skoro występuje problem- być może został tylko odinstalowany sterownik bez instalacji właściwego.

Jak dalej postąpić mam w tym temacie?

Znaki zapytania występują przy- Zewnętrzne urządzenie Bluetooth

Dodane 27.05.2013 (Pn) 13:39

W internecie znalazłem informacje, że to urządzenie -ACPI\VEN_ATK&DEV_4001- odnosi się do -ASUS Wireless Control Radio ale w “Menadżerze urządzeń” ono nie figuruje

Podaj wobec tego dokładny model laptopa (na nalepce pod spodem). Po K55… musi być jedna lub dwie litery. Po drugie, niezależnie od tego, radę podaną o 12,14 możesz spokojnie zastosować.

Asus model K55A

Czy system Windows 8 jest 64-bitowy? Jeśli tak, pobierz i zainstaluj sterowniki ze strony Asusa: http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl Wpisz tam - w lewym, górnym rogu - model K55A, a następnie dla Twojego systemu operacyjnego pobierz następujący sterownik:

  • pozycja Utilities, rozwiń i pobierz z pozycji " ATKACPI driver and hotkey-related utilities" wersja V1.0.0025 , rozpakuj archiwum .zip i instaluj z ikonki “Setup.exe”. Potem restart.

Następnie podaj identyfikator ID , ale dla pozycji Bluetooth w Menadżerze Urządzeń , ponieważ Twój laptop może mieć bluetooth jednego z dwóch producentów (Intel lub Atheros) i trzeba to najpierw zidentyfikować.

System jest 64- bitowy. W menadżerze są 3 pozycje Blueooth

1-Model wyliczający Blueooth firmy Microsoft

2- Model wyliczający Blueooth LE firmy Microsoft

3-Qualcomm Atheros AR3012 Blueooth 4.0+HS - identyf. producenta 69

HCI version 6.258. LMP version 6.1.

W Menadżerze wykazuje że działają prawidłowo , a znaki zapytania są przy- Inne urządzenie - Zewn urządzenie Bluetooth

Czy Ty masz jakieś “zewnętrzne”, działające urządzenie Bluetooth? Np.wtykane na USB lub coś podobnego? No bo tego nie rozumiem!

Jeśli nie, to najpierw odinstaluj w Menadżerze Urządzeń pozycję Qualcomm Atheros AR3012… (tylko tę!), następnie pobierz i zainstaluj sterowniki z pozycji Blue Tooth / czyli Atheros BlueTooth driver Wersja V8.0.0.214. Powinno być OK.

Starałem się poprowadzić Twoje czynności zgodnie z tą firmową instrukcją Asus’a: “Atheros BlueTooth driver [Please update ATK Package V1.0.0023 or later in advance] If you want to upgrade your OS from Win 7 to Win 8,to prevent software compatibility issue, please uninstall the older version driver before install the newer version driver.”

Nie używam zewnętrznego urządzenia- na USB mam tylko podpiętą mysz. Internet leci po kablu.

Mam tylko pytanie czy do czyszczenia rejestru wystarczy CCleaner bo taki mam zainstalowany, a tego co podałeś nie znam i boję się grzebać w rejestrze. Czy w takim razie czy wystarczy instalacja Qualcomm Atheros AR3012… w nowszej wersji, czy również ściągać sterownik??

No właśnie w menadżerze nie mam urządzenia ATK

Win8 jest dla mnie czymś nowym dotychczas miałem Windows XP prof., ale już się powoli oswoiłem z Win8

Mogę tylko zacytować instrukcję firmową co do bluetooth’a: “If you want to upgrade your OS from Win 7 to Win 8,to prevent software compatibility issue, please uninstall the older version driver before install the newer version driver.” Czyli (tłum.): “Jeśli chcesz zaktualizować Win7 do Win8, to aby ustrzec się przed usterkami kompatybilności oprogramowania, odinstaluj starą wersję sterownika przed zainstalowaniem najnowszej.”

Może dlatego system widzi jakieś zewnętrzne urządzenie bluetooth? Nie wiem!

Co do CCleanera , to rejestr czyści on naprawdę symbolicznie. Poleciłem Ci Wise Registry Cleaner , ponieważ sam używam go na Windowsie 8 i jak dotychczas nic negatywnego nie widzę, a usuwa na pewno więcej niepotrzebnych wpisów. Mimo to… nie zmuszam :slight_smile:

Oczywiście, że tak bym zrobił moje tytanie dotyczyło, czy wystarczy zainstalować update ATK Package V1.0.0023 -(czy tu już jest sterownik),czy jeszcze muszę ściągać oddzielnie sterownik ??

Wyraźnie napisałem:

  • pozycja Utilities, rozwiń i pobierz z pozycji “ATKACPI driver and hotkey-related utilities” wersja V1.0.0025, rozpakuj archiwum .zip i instaluj z ikonki “Setup.exe”. Potem restart.

Myślałem, że dawno to zrobiłeś. To są także sterowniki. Urządzenie ATK nie jest, po zainstalowaniu sterowników, widoczne w Menadżerze Urządzeń, ale współpracuje z bluetooth’em i dlatego bluetooth również powinien (oddzielnie) otrzymać nowe sterowniki. Tak twierdzi firma.

Proszę o wyrozumiałość- dla ciebie jest to oczywiste ale dla mnie nowość której nigdy nie robiłem i nie chcę czegoś spartaczyć dlatego dopytuję.

Dla pewności aby tak jak to powinno być wykonane

1-Pobrać nowaą wersję Qualcomm Atheros AR3012

2-Pobrać “ATKACPI driver and hotkey-related utilities” wersja V1.0.0025

3-Odinstalować starszą wersję Qualcomm Atheros AR3012

4- Restart komputera i czyszczenia rejestru- ponowny restart

5- Instalacja ATKACPI driver oraz Qualcomm Atheros -kolejny restart kompa

Czy tak to ma być wykonane ?

Nie przesadzaj, też jestem tylko amatorem.

Kolejność:

1-Pobrać “ATKACPI driver and hotkey-related utilities” wersja V1.0.0025

2-Zainstalować ATKACPI - restart

3-Pobrać nową wersję Qualcomm Atheros AR3012

4-Odinstalować starszą wersję Qualcomm Atheros AR3012

5-Zainstalować nową wersję Atheros - restart

6-Czyszczenie rejestru.

Wielkie dzięki Poraj-u Ja też jestem amatorem lecz z o wiele niższej półki. Jeszcze raz dzięki z nadzieją że będzie OK