Harmonogram zadań - wykonanie zadania po uruchomieniu komputera

Witam
Potrzebuję ustawić zadanie w harmonogramie zadań lub w autostarcie w taki sposób aby pewien skrypt wykonywał się co miesiąc (pierwszego dnia miesiąca lub w przypadku niewykonania zadania w kolejnym dniu). Nie wiem jak ustawić żeby dany skrypt się wykonywał po uruchomieniu komputera bądź nawet po zalogowaniu do niego gdyż komputer może być uruchamiany o różnych godzinach lub może danego dnia nie być w ogóle włączony. System Windows 7, 8 i 10.
Z góry dziękuje za pomoc.

Niby już ktoś o coś takiego pytał i niby można by to zrobić że do pliku wrzucasz datę, że skrypt się wykonał i potem przez kolejne dni skrypt sprawdza miesiąc i rok z pliku.

Uruchom wykonanie przy uruchomieniu komputera albo jak będzie dostępne połączenie sieciowe

A jak to ustawić technicznie?

Skrypt wrzucić normalnie w katalog Autostart z menu start (nawet na tym kafelkowym z Windows 8.0 pewnie się to ogarnie).

A pod harmongram to jest dużo poradników jak coś uruchamiać przy każdym zalogowaniu - mniej z opcją by nie wykonywać więcej niż raz na miesiąc.

prawo klik Mój komputer / Zarządzanie komputerem / harmonogram Zadań / Biblioteka harmonogramu zadań / Utwórz zadanie podstawowe / nazwa"wpisz własną" / Wyzwalacz: comiesięcznie

Ale to ma wadę - trzeba wybrać numerycznie dzień lub nazwą z wyborem tygodnia (pod startowanie 1 dnia miesiąca lepiej nie definiować go z nazwy - może dojść do 6 dniowego opóźnienia) i raczej nie wystartuje potem jak się zadeklarowanego dnia nie włączy komputera.