Hasła do Nokii

Cześć Wam. Mam telefon Nokia 5130 XpressMusic i chciałabym by było hasło gdy wchodzi się na wiadomości, galerię itp. W większości samsungów taka opcja jest. W Noki jej nie widziałam bo chyba nie ma. Czytałam też że trzeba mieć symbiana żeby to szło. Ten telefon nie ma. Idzie zainstalować skądś symbiana? Albo jakiś program żeby były hasła? Proszę o pomoc. :wink:

Symbiana nie zainstalujesz. Co do aplikacji, to nie mam pojęcia.

Niestety, ale telefony nie są tak uniwersalne jak komputery (przynajmniej na razie), aby można było instalować taki system, jaki mamy ochotę. Nie można zainstalować Symbiana na telefonie, który go nie ma.

W swoim telefonie możesz co najwyżej uaktualnić oprogramowanie (czasem używa się nazwy Nokia OS) do najnowszej wersji. Jeżeli jednak producent telefonu nie przewidział w najnowszej wersji możliwości blokowania hasłem galerii lub wiadomości, to taka aktualizacja nic nie zmieni.

Jedynym sposobem, aby uzyskać to co chcesz, jest znalezienie programu napisanego w Javie, który by to umożliwiał. Może być z tym problem. Ja nie znam takiego programu, ale być może ktoś z forumowiczów pomoże.

PS. Telefon z Symbianem również nie zapewnia blokowania kontaktów, czy galerii za pomocą hasła, ale są programy, które dodają taką funkcjonalność (tylko, że one nie działają na telefonach bez Symbiana)