Hasło Admina przy botowaniu

Witam forumowiczów. To moja pierwsza aktywność na tej stronie, proszę o pomoc, otóż mam problem nie tyle co ja jak moja koleżanka której uszkodził się system. Wystąpił błąd przy ładowaniu się systemu, na niebieskim tle wyskoczył napis że brakuje jakiegoś pliku i że system zostanie zamknięty. Próbowałem wykonać naprawę systemu z płyty instalacyjnej Windowsa XP Home Edition. Po załadowaniu wszystkich tych bajek przy starcie instalacji systemu, komputer po naciśnięciu na klawiaturze litery “R” żąda w wierszu poleceń hasła administratora. Sądziłem że nie ma ustalonego hasła więc tak jak kiedyś wyczytałem wystarczy nacisnąć “Enter” ale enter w wierszu poleceń oznacza anulacje więc naciskając go resetuje mi się komputer i cała bajka zaczyna się od nowa.

Możecie mi poradzić jak odzyskać to hasło administratora bądź jakim sposobem to ominąć by normalnie naprawić ten system?

Z góry dziękuje za pomoc.

Ja też sądziłem, że Enter oznacza akceptację wpisanego hasła, a w przypadku braku hasła nie trzeba go wpisywać. U mnie działało.

Może jakiś szkodnik pożarł system i już go nie ma?

Może pomoże wpisanie hasła koleżanki?

Może da się uruchomić w trybie awaryjnym, z innego konta zmienić hasło Administratora?

Albo może da się zresetować hasło programem: http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/

Procedura naprawy powinna wyglądać następująco:

  • Po zbootowaniu komputera z płyty instalacyjnej czekamy chwilę na załadowanie plików startowych Windows’a XP. Następnie w menu Zapraszamy do programu instalacyjnego wybieramy opcję Instalacji (klawisz Enter), a narazie pomijamy wariant naprawy systemu Windows XP (klawisz R) - wbrew temu, co wydawałoby się w tej sytuacji bardziej odpowiednie!

  • W następnym kroku instalator przeszuka dysk, poprosi o akceptację umowy (klawisz F8) i znajdzie dotychczasową instalację Windows. Dopiero teraz wybieramy opcję naprawy systemu - klawisz R.

  • Teraz nastąpi właściwa faza naprawiania systemu, usunięcie uszkodzonych i uzupełnienie brakujących plików. Wszystko wygląda jak normalna instalacja, etc. etc. etc.

Pozwoli mi to ominąć hasło administratora?

Tak, ale klucz produktu nie.