Hasło admina XP

Koledzy poszukuje informacji jak znaleźć hasło admina w XP

Kumpel zrobił mnie w balona i wprowadził podczas instalacji a nie chcę wywalac całego systemu

Dzięki za pomoc :cry:

Wymuś hasło od kumpla. Hasła admina raczej nie złamiesz

Złamiesz złamiesz,ale na tym forum się nie dowiesz jak to zrobić

łamac nie trzeba, kiedyś ktoś napisał post jak to obejść i chcial to gdzieś zgłosić zeby to naprawili ale tego postu nie znajdziesz. I odradzam takich pytan. ( jak złamać hasło, z kad wziąść cracka, darmowe strony XXX ) POZDRAWIAM

Tak tak przypominam sobie był taki temat ale jak to sie robiło to nie pamiętam :frowning:

A czy masz inne konto z prawami administratora?

Wchodzimy w panel sterowania /narzędzia administratora wybieramy zarządzanie komputerem tam w chodzimy w zakadke Urzytkownicy i grupy lokalne -odnajdujemy tam konto o tytule Administrator klikamy prawym przyciskiem na nazwe konta z którego nam sie wyswietli meni z pozycją Ustawienie hasła tam zmieniamy na nowe hasło a strare sie resetuje . za pomocą polecenia " compmgmt.msc " wywołasz zarządzanie komputera.

ale co jeśli mam dostęp tylko do gościa i polecenie compmgmt.msc nie daje mi dostępu bowiem przy zmianie hasła wyskakuje okienko brak dostępu !!

Nadmiarowy post usunięto.

Hasła administratora systemu Windows XP raczej nie złamiesz, ale może znajomy ci podyktuje. Pozdrawiam! :slight_smile:

Witam.

Ominięcie admina pod Xp jest wbrew pozorom VERY EASY!.

System Windows XP Professional został uznany za najbezpieczniejszą wersję Windows, jaka kiedykolwiek powstała. Niestety, jak się okazuje, nie jest to prawdą. Właśnie odkryto bardzo poważną dziurę w konsoli odzyskiwania, dzięki której każda osoba mająca fizyczny dostęp do naszego komputera może bez problemu dostać się na konto administratratora, a nawet więcej - może kopiować pliki na dyski wymienne. Wystarczy płyta z… Windows 2000. []

Aby dostać się do naszego komputera z systemem Windows XP Professional, oczywiście bez znajomości hasła, wystarczy posiadać płytę instalacyjną (bootowalną) z Windowsem 2000. Po wystartowaniu z niej komputera wchodzimi do konsoli odzyskiwania. Tam uzyskujemy pełny dostęp, bez konieczności wpisywania hasła administratora. Nie pomogą żadne silne (tzn. mające wiele znaków, w tym niealfanumerycznych) kody dostępu, można bezkarnie oglądać wszystkie dane na dyskach. Można nawet kopiować pliki na nośniki wymienne - coś, czego normalnie nie da się zrobić przy użyciu Recovery Console nawet z uprawnieniami administracyjnymi!

Gdy już uruchomimy komputer z płyty Windows 2000 i znajdziemy się w konsoli odzyskiwania, sytuacja jest podobna do tej uzyskiwanej przy włączonej opcji Recovery Console: Allow automatic administrative logon. Serwis Brian’s Buzz, który jest źródłem tego artykułu radzi: jeśli do twojego komputera możliwy jest fizyczny dostęp innych osób z zewnątrz, umieść go w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu lub zamknij w szafie pancernej - to jedyne skuteczne zabezpieczenie przed tą dziurą…

Warto wspomnieć, że mimo listów wysyłanych do Microsoft w tej sprawie, do teraz nie otrzymano żadnej odpowiedzi.

tekst z infojama.pl

Pozdrawiam Nowy. :wink:

To jest naprawdę ciekawe, musze to dzisiaj sprawdzić w praktyce :slight_smile:

dziękuję za dobrą radę o to mi chodziło ale czy będę mógł dodać swojego użytkownika oczywiście z prawami administratora !!

To co napisał adamur to prawda,dla niedowiarków podam tylko link serwisu Briana Buzza,o którym wspomniał autor postu:

http://www.briansbuzz.com/w/030213

Pozdro.

ale czy można utwożyć nowego użytkownika !!

Jest mini dystrybucja linuxa która wywala wszystkie hasła w windowsach typu NT [sprawdzałem w 2000 mysle ze w XP tez działa] do pobrania na tej stronce http://gorzow-wlkp.net/linux/linuxbhp.html czyt. punkt 4. Trzeba przygotowac dyskietke z ta dystrybucja, nastepnie odpalic kompa na którym chcemy wywalic hasło tak jak z dyskietki startowej a potem odrobina znajomosci linuxa i jezyka angielskiego lub metoda prób i błędów :wink: nie jest trudne naprawde.

Witam mam pytanie odnośnie tego co napisał adamur, kiedy wejdę już do tej konsoli odzyskiwania to tam jest napisane aby wybrac który chce wybrac żeby się tam zalogowac noi wpisuje 1 bo tylko mam…ale potam pojawia się WIN_XP> i co dalej mam napisac prosze o pomoc …próbowałem cos ale pisalo ze to nie jest zgodne z tym czy cos prosze o pomoc :oops: bo nie znam sie zabardzo na komputerach

gelo1992 - zwróciłeś może uwagę na datę poprzedniego postu ??

Wydział archeologii jest czasowo zamknięty na tym forum.