Hasło BIOS - Dell Latitude 7480

Mam Hasło na bios nie wiem jak je wyłączyć próbowałem przez stronę: https://bios-pw.org/
ale kod nie dział ktoś ma pomysł?

Spotkałem się z tym problemem już kilka razy i skoro bios-pw.org nie pomaga to masz dwa jeszcze inne sposoby które na 99% nie pomogą ale warto je wypróbować.

1. Trzymaj przycisk “power” przez 25s.
2. Odłącz zasilanie, akumulator i wyjmij baterię podtrzymującą bios na 5-7 minut.

Jeżeli to nie pomoże to mam nadzieję, że laptop jest zarejestrowany w serwisie Della. Wtedy dzwonisz do Della i po ustaleniu z serwisem, że jesteś jego prawowitym właścicielem otrzymasz główne hasło do resetu bios.

Spróbuj jeszcze na tej stronce:


Mnie kiedyś uratowała tyłek…

Reset ustawień bios przez wyciągnięcie baterii i odpięcie od zasilania w większości przypadków powinien wystarczyć.

Ps.
Są jakieś płyty główne przechowujące hasło bios w pamięci nieulotnej?

Są, na przykład ten Dell. Gdyby było to takie proste to każdy mógłby wejść do biosu zabezpieczonego hasłem administratora. :wink: Ten Dell ma również hasło serwisowe resetujące hasło administratora. Jednak można je otrzymać tylko od serwisu Della podając im numer seryjny laptopa i dowód na to, że jest sie właścicielem tego komputera.

Podaj service tag urządzenia i kod, który jest wyświetlany.
Np 1234567-595B gdzie 7 cyfr oznacza service tag i po pauzie kod, który się wyświetla przy próbie odblokowania komputera.
Chyba że znasz hasło, to w polu wpisujesz stare hasło a w polach nowe hasło (zostawiasz puste)

System number tylko się wyświetla 1PL99H2-6FF1

Hasło Cc3L8IH3IFwZ6G28
Po wpisaniu hasła naciśnij klawisze lewy CTRL+Enter

To chaslo już wpisywałem kilka razy nie dziala

a nacisnąłeś klawisze lewy CTRL+Enter?
(po podaniu hasła)

no właśnie za pierwszym razem nie potem tak nie wiem czy to ma znaczenie