Hasło do administratora

Po ponownej instalacji Windows 2000 jestem zalogowana jako „Dom”, do tej pory byłam zawsze jako „Administrator”. I teraz mam problem, bo nie mogę zainstalować bazy danych w Płatniku, pojawia się komunikat, że nie mam uprawnień, bo ma je tylko „Administrator”.

Proszę o pomoc, bo nie wiem jak zalogować się jako „Administrator”, sądziłam, że mogę zrobić to klikając na „Start” na pasku zadań, następnie na „Zamknij” i w oknie dialogowym wylogować się z „Dom” i zalogować się jako „Administrator”, ale okazuje się, że nie znam hasła, którego nie ma.

Bardzo proszę o pomoc, bo muszę przesłać do ZUS-u deklaracje rozliczeniowe.

Zaloguj się w trybie awaryjnym (F8 lub F5 podczas startu systemu) na konto administratora (pole hasło pozostaw puste).

Następnie z tego konta utwórz nowe konto z uprawnieniami administratora.

ale nie wiem gdzie wejść, aby utworzyć to konto, niestety jestem laikiem w tych sprawach, proszę napisz jak to zrobić

Panel Sterowania --> Konta użytkowników --> utwórz nowe konto --> podajesz nazwę dla tego konta --> dalej --> zaznaczasz “administrator komputera” --> i klikasz utwórz konto :slight_smile:

W win 2k standardowym hasłem admina (jeżeli nie zostało zmienione) jest:

zaq12wsx

zaś domyślnego konta operatora:

xsw23edc

bardzo dziekuje za pomoc, na szczęście informatyk przypomniał sobie hasło, ponieważ to nie pierwsza jego wpadka, to zrezygnowałam z jego usług :smiley: