Hasło do BIOS, którego zapomniałem

No dobrze, pady. Źle to nazwałem.

Ponoć zresetowanie biosu może się także odbyć poprzez wyjęcie baterii ki od Bios ale jak mam to zrobić?

Pierwszy raz widzę takie mocowanie baterii. Na moje to trzeba lekko unieść tą metalową “łopatkę” która dociska baterię i “wydłubać” ją z tego niebieskiego pierścienia. Jednak tak jak piszę - pierwszy raz widzę takie mocowanie.

Bateria i styki są zgrzane, a “niebieski pierśień” to izolacja, żeby nie doszło do zwarcia. Odłączenie baterii tylko przez odlutowanie styków od płyty głównej.

Ja bym się nie pierdzielił tylko wziął cienki nóż i wydłubał ją z tej niebieskiej izolacji. :smiley:

Bateryjką jest przygrzana do tego mocowania. Czy może znacie jakiś hasła serwisowe dla PhoeNix BIOS 4 release 6 lub 6.1

Wytrychy dla BIOSów PHOENIX (wielkość liter ma znaczenie)

phoenix
PHOENIX
CMOS
BIOS 

Inne:

LKWPETER
lkwpeter
setup
SETUP
Syxz
Wodj

Dziękuję za wszelką pomoc, jednak poradziłem sobie swoim sposobem. a mianowicie Wypaliłem na pendrive’a obraz MS Dosa wraz z programem Killcmos.com. uruchomiłem komputer z pendrive’a i uruchomiłem dany program. ekran zgasł. Komputer chwilę jeszcze pochodził i się wyłączył. gdy następny raz włączyłem komputer hasła już nie było. temat zamykam.