Hasło do biosa, brak bootowania


(Piotr Wisniewski1991) #1

Witam, próbowałem szukać jakiś informacji w internecie, sam podejmowałem różne próby ale ciągle nie mogę rozwiązać sprawy. Moja sytuacja jest dość złożona:

acer v3 571g (jeśli będą potrzebne jakieś konkretniejsze informacje to je podam)

-do biosa założone jest hasło, którego nie znam

-bootowanie systemu nie jest ustawione ani na cdrom ani pendrive (prawdopodobnie hdd ale komp kupiony był bez systemu wiec nie mam recovery)

-zainstalowany system 32 bitowy przez co (i to mój główny problem) z 4gb ramu widoczne jest tylko 2,35

Posiadam płytę (pena również) z systemem 64 bitowym, ale przez brak biosa nie mogę go zainstalować.

Pytanie brzmi, czy istnieje jakiś sposób albo na zdjęcie hasła z biosa, albo ustalenia opcji bootowania w inny sposób, albo instalacji systemu 64 bitowego z poziomu systemu?

Najchętniej zdjąłbym hasło, żeby w przyszłości nie mieć podobnych problemow. Wiem, ze trochę nagmatwałem ale chciałem przedstawić wszystkie informacje.

Z góry wielkie dzięki!


(rgabrysiak) #2

Na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.


(Paulikpro) #3

Aby zdjąć hasło z biosa, otwórz obudowę komputera, a następnie wyjmij z płyty głównej baterię. Poczekaj ok. 2 godz. i włóż z powrotem na miejsce. Gotowe! Hasło zostanie zdjęte :smiley:

Dodane 11.09.2013 (Śr) 20:34

Tu masz zdjęcie baterii:

images?q=tbn:ANd9GcSzrVBq2QoQqn1zLMM2Al2fkWt16Vr6iGzTTsM1wYUHGnmMPE1mZg


(Piotr Wisniewski1991) #4

No dobra, może inaczej, chodzi mi o jakieś rozwiązanie, w którym nie będę musiał fizycznie ingerować w komputer. Słyszałem o wyjmowaniu baterii ale traktuje to raczej jako ostateczną konieczność. Jeśli istnieje jakaś możliwość zainstalowania 64 bitowego systemu z poziomu 32 bitowego to tez będę zadowolony :slight_smile:


(adorec) #5

Witaj,

Próbowałeś podczas uruchomienia laptopa wcisnąć F10? Powinno pokazać się menu uruchamiania, w którym wybierasz urządzenie, z którego chcesz bootować.

Co do Bios, to istnieje kilka sposobów zdjęcia hasła(żadnego z nich nie sprawdzałem)

Są hasła uniwersalne:

http://ochrona.bajo.pl/1259,uniwersalne,hasla,bios.html

http://www.computerhope.com/issues/ch000451.htm

http://www.technibble.com/how-to-bypass … -password/

Innym sposobem jest wyjęcie baterii cmos(bateria na płycie głównej) Ten sposób wymaga zdjęcia całe lub części obudowy laptopa(zależnie od modelu)

How to clear an unknown BIOS or CMOS password

http://www.computerhope.com/issues/ch001302.htm

Możesz również skontaktować się ze sprzedawcą lub serwisem.

Wszystkie operacje wykonujesz na własną odpowiedzialność. Nieumiejętne obchodzenie się ze sprzętem elektronicznym może skutkować jego uszkodzeniem.


(Piotr Wisniewski1991) #6

Jak już wspomniałem, napisałem tutaj po przeszukaniu internetu, próbowałem wszystkich f-ów, wszystkie standardowe hasła sprawdzone a wyciąganie baterii traktuje jako ostateczność. Rozumiem, że nie ma opcji uruchomienia instalacji 64 bitow z poziomu systemu? Czy comand prompt w trybie awaryjnym nie mógłby mi jakoś pomóc?

Dodane 13.09.2013 (Pt) 11:58

Dowiedziałem się, że mogę poznać hasło do biosa przy użyciu cmos pwd, problem jest jednak taki, że nie do końca mi to działa (mam win8), konkretnie jest problem z instalacją niejakiego ioperm. Czy ktoś zna się może nie rzeczy?