Hasło do BIOS'a

Witam. Mam problem kolega podrzucił mi kompa zeby zainstalowac mu XP’ka

ale ma hasło do BIOS’a które załozył dawno i zapomiał. No to mysle ma szczytywanie z floopa na pierwsze wiec znane wszystki bootdisk 98 i fdisk zalozyłem partycje fdiskiem no i że nie mogłem zmienić bootowania na CD a więc dałem płytce kopa z 6 bootdisków XP no i sformatowałem dyski na NTFS’y no ale po restercie niestety juz nie zczytał dalszej instalki z płyty i dupa zbita dalej z bootdisków nie pociagne instalki a więc mam pytanie jak zdjąc to hasło z biosa zeby przestawic bootowanie. Moze wyjąc baterię???

Konfig kompa kolegi ( był już na nim XP’ek co prawda słby troche na ale…)

Pentium 3 (650 Mhz)

128 Mb Dimm

Samsungi 2 pierwszy 20 GB a drugi 40GB

NVidia Vanta 16 Mb

Prosze o pomoc bo dobrze by było gdybym na jutro po południu oddał go juz skonfigurowanego. Pomocy…

Jak już to powinieneś powiedzieć jaki BIOS ale dobra - czepiam się :mrgreen:

Jeżeli nie spróbujesz to się nie dowiesz :stuck_out_tongue: Na pewno nic złego się nie stanie.

BIOS jest Award

Wyjęcie baterii powinno pomóc w tym przypadku. Możesz jeszcze wpisać jedno z uniwersalnych haseł może odpali

Syxz, lkwpeter, 589589, aPaf, ?award, award, award_sw, award_sr, biostar, condo, HLT, j256, j262, j322, ttptha, wodj, zjaaadc, alfarome, awknet, Zbgn, \\bb, \\\z, SER, SKY_FOX, ally, award?sw, 589721, awkword, 01322222

Ok działa wyjecie bateri własnie zakładam partycje od nowa fdiskiem dzięki temat mozna zamknąć ;]