Hasło do komputera w sieci LAN

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak ustawić hasło na swój komputer do sieci. Mianowicie chodzi mi o to, że przy próbie podłączenia się do mojego komputera przez innego użytkownika sieci, będzie konieczne wpisanie hasła. Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam. hoobert

Zakładasz konto najlepiej ograniczone i przyznajesz mu prawa zapisu/odczytu jakiegos katalogu, zarazem wyłączasz konto Gościa.

Po wyłączeniu konta gościa, zawsze wyskakuje monit o login i hasło.

Dodatkowo wyłącz sobie"łatwe udostępnianie plików" aby móc konfigurować zasoby i użytkowników (moj komputer-narzędzia-widok-> i tu odznacz "użyj łatwego udostepniania plików (zalecane))

Skonfiguruj jakie zasoby mają być dostępne z tego konta, nadaj mu hasło i wuala :slight_smile:

chyba się nie zrozumieliśmy :wink:

chodzi mi o to że jakbym wpisał np. w pasku adresu \komputer2 który jest w drugim pokoju to żeby z tego pierwszego komputera pytało mnie o hasło żeby wejść na ten drugi.

ale mimo wszystko dzięki za odpowiedź :wink:

Dodane 09.01.2009 (Pt) 21:40

up

wie ktoś?

zrob tak jak mowilem na komputer2, i spróbuj się połączyc - a potem podziękuj za poprawną odpowiedz:)

(zakladajac konto ograniczone tam, i wylaczajac goscia, nie mozliwe bedzie dostanie sie \komputer2 bez podania loginu i hasla, i po to tworzysz nowego uzytkownika i przyznajesz mu np tylko 1 katalog, abys tylko do tego mial dostęp zdalnie)

http://www.banita.pl/konf/smb.html tu masz to opisane wszystko :slight_smile: