Hasło do wifi

Witam serdeccznie.

Od paru dni mamm routera. Korzystam z wifi, lecz chciałbym zalożyć jakieś hasło by zalogować sie do sieci z urządzenia zewnętrznego trzeba bylo je wpisać. Niestety nie umię angielskiego i poradzić sobie nie potrafię. Może macie jakieś wskazówki??

Korzystam z routera: tp-link model tl-wr340g/tl-wr340gd

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wskazówki!

Pozdrawiam

pasztet , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

po zalogowaniu się poszukaj opcji Wireless Settings lub podobną.

A następnie WEP Key. Możliwe, że będzie też tam możliwość automatycznego wygenerowania klucza ( Generate key )

Ale zanim to naciśniesz, wybierz moc szyfrowania, najlepiej 128-bit ( będziesz miał do wyboru z menu )

potem skopiuj sobie gdzieś to hasło. I na dole dajesz OK , lub Apply.

I finito.

OK, ale teraz mam parę możliwości do wyboru.

  1. Security type:

-WEP

-WPA/WPA2

-WPA-PSK/WPA2-PSK

  1. Security Optopm:

-Automatic

-Open System

-Shared key

  1. WEP Key Format:

-ASCII

-Dexadecimal

Oprócz tego jest pare “key selected” i oczywiscie mam zaznaczyc key1, tak??

key type na 128bit??

Bardzo proszę o więcej informacji ;).

Pozdrawiam

security type:

-wep ( wpa to bardzo silne szyfrowanie , jesli to sieć domowa to wep wystarczy)

security option:

-automatic

wep key format:

  • ascii ,

jeśli przy key1 masz już wprowadzony klucz to wybierz go i ok.

a key type 128 bit czyli powinieneś mieć dokładnie 26 znaków w Key 1.

Jeśli bardzo zależy Ci na tym, żeby nikt nie włamał się do sieci ( wiadomo że na 100% się nie zabezpieczy ) to wybierz security type wpa/wpa2

Ale w tym WEP Key co mam wpisać?? Żaden klucz nie wyskakuje i nie wiem co mam robić.

Sorki za kłopoty.

pasztet , Miałeś zmienić temat na konkretny - nie zmieniłeś.

Zastosuj się do punktu 2.6 refulaminu forum:

Jeżeli i tym razem nie poprawisz tytułu, temat wyląduje w śmietniku.

Szanowny Panie Administratorze nie przypominam sobie byśmy pili wódke razem. A co za tym idzie na per “ty” NIE JESTEŚMY!

Co do Pańskiej prośby. Niestety nie potrafię lepiej tematu sformułować by bardziej kojarzył się z danym zagadnieniem. Informatykiem żadnym nie jestem, więc nie wiem konkretnie co jak mam nazwać. Zamiast upominać można przecież zmienic tytuł tematu. Na pewno byłoby dużo szybciej i bardziej “fachowe” nazewnictwo.

Pozdrawiam

żaden klucz nie wyskakuje? poszukaj opcji Generate, a jak nie to jeśli zaznaczone jest 128-bit wep key to trzeba będzie

wymyśleć z głowy ciąg znaków literowo cyferkowych w liczbie 26. :wink: jeśłi 64-bit wep key to ciąg znakowy w liczbie 10 .

A co do Administratora. Rozumiem że temat powinien być konkretny. Dla mnie jest.Dlatego odpowiadam.

A druga rzecz. Wczoraj był taki temat pod tytułem “… …” . Były do linki do jakiejś gry online. Nikt nie kwapił się usunąć.

A tu już drugi raz mistrzu czepiasz się Pana paszeteta , który jak widać nie wie jak do końca sformułować temat bo się na tym nie zna.

Nie każdy jest tak obcykany w informatyce. POzdrawiam Pana Paszteta i Pana Frog’a. :slight_smile:

I pamiętać musimy, że Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ! :slight_smile:

Nie ma to jak uprzejma wymiana uprzejmosci :lol: :smiley: