Hasło do zmapowanego dysku sieciowego

Witam.
Mam taki problem. Mamy w firmie na starym komputerze z Windows Vistą udostępniony dysk dla kilku pracowników, niestety przepadły gdzieś hasła do tego komputera i nie da się dodać nowych pracowników do współdzielonych plików na tymże komputerze. Wszystkie inne komputery pracują pod Windows 10 Proffesional.

Pytanie jak mogę wyciągnąć z mojego komputera hasło do tego zmapowanego dysku aby tak samo przydzielić dostęp na innym komputerze?

Pozdrawiam.

https://www.nirsoft.net/utils/network_password_recovery.html

może da radę.

1 polubienie

Spróbuj jeszcze Offline NT Password Recovery. W ten sposób pozbędziesz się obecnego hasła administratora i ustawisz nowe, przywracając możliwość dodawania nowych użytkowników.

1 polubienie

To już próbowałem, nie dało rady.

Wszystkie wasze porady wymagają fizycznego kontaktu z urządzeniem, czytaj, muszę ruszyć tyłek udać się do innego budynku i tam odpalić kompa/serwer z odpowiednio przygotowanego pendrive’a. No więc skoro nikt nie miał innego rozwiązania to tak też zrobiłem, ale wystarczył mi pendrive z instalką Wind10 i podmianą utliman.exe z cmd.exe załatwiłem wszystko.

Raczej ciężko zresetować hasło zdalnie, więc nikt nawet nie proponował takiego rozwiązania.

Założenie było aby je podejrzeć/odczytać na komputerze z już przydzielonym dostępem, a nie żeby je resetować. Nie mniej dziękuję za chęci.

System, który przechowywałby hasła w postaci niejawnej, to raczej słaby system. W każdym razie ważne, że się udało :wink:

1 polubienie