Hasło e Excelu!

Czy idzie jakoś wyłączyć ochrone hasłem w Excelu??

NIe chodzi o żaden przekręt, poprostu jestem fanem żużla i ściągnełem sobie program na lige przy którym pisało że jest za friko a tu takie zabezpieczenie. Pomocy! !!

A z kąd go ściągnołeś. Sprawdzimy czy jest za friko. :smiley:

Zapewne gdzieś na stronie, z której ściągnąłeś ten arkusz znajdziesz informacje na temat hasła do niego… Bo inaczej, to troszeckę bez sensu by było… :roll:

W każdym razie, jeśli naprawdę nie ma tego hasła… To ja do jego złamania polecam albo Office Key firmy Passware, albo Advanced Office XP Password Recovery firmy ElcomSoft Co.Ltd. Tym pierwszym, dzięki zaaplikowanym ciekawym technikom udało mnie się kiedyś złamać (a właściwie mojemu koledze, który był na tyle uprzejmy, że wziął ode mnie zahaślony plik) 6-znakowe hasło w 15 sekund. W zbiorze wykorzystywanych znaków były wszystkie małe litery alfabetu angielskiego i cyfry…

Znalazłam sposób na zdjęcie hasła z zablokowanych zakładek jeśli dokument się otwiera.

Przydał się OpenOffice. wystarczy otworzyć w nim dokument, wybrać zakładkę Tools > Protect Document i tu zdjąć ptaszka z Sheet.

Później zapisac do xlsa i już. Można niestety zapewne utracić jakieś makra podczas tego procesu jak sądzę ale jeśli zależy nam na treści to chyba to niezła metoda. Przede wszystkim za free.

lakonia, bawisz się w archeologa ?