Hasło i win95

Witam wszystkich

Mam pytanko - jak wyłączyć w Windows95 sprawdzanie hasła podczas ładowania systemu - nie mam ustawionego żadnego, ale system i tak o nie pyta.

Z góry dzieki za odpowiedzi.

Wyszperałam coś ze swojego zeszycika, gdzie zapisuję różne “myki” dotyczące działania systemu! 8) Może Ci to pomoże… :? A ponieważ nikt jeszcze nie odpowiedział…

Zastosowanie ponoć uniwersalne, dla Win98 również!

Zacznij od tego:

Panel Sterowania -> Hasła -> Profile użytkownika -> zaznacz “wszyscy używają tych samych preferencji i ustawień pulpitu” i oczywiście OK.

Po takim zabiegu system nie będzie miał podstaw do tego, by odwoływać się do indywidualizacji użytkowników!

Ale może też być inaczej…

Mogłeś kiedyś takie hasło mieć, bo inaczej system by się o nie nie upominał…

Wejdź w Panel Sterowania -> Hasła -> Zmień hasło Windows

Następnie wpisz stare hasło, a w polu “nowe hasło” wciśnij “enter”, jak również w polu “potwierdź hasło” ponownie daj “enter”.

W finale oczywiście wymagane OK!

Witam

dzięki za pomoc - sprawdze i dam znać czy poskutkowało

chodzi o to, że podczes instalacji nie podawałem hasła, a od tego czasu cały czas pyta o nie i blokuje uruchamianie systemu trzeb cos nacisnąć i wtedy uruchamia się dalej

wiem, że gdy sie instaluje system to instalator pyta o hasło jeśli nie poda się go tylko kliknie chyba Enter to potem podczas uruchamiania pyta o nie, a jeśli klikniemy Anuluj to już nie.

Nie jestem pewny, może odwrotnie - nigdy nie pamiętam

Update

przepraszam nie jest to hasło do systemu, ale hasło sieciowe do sieci Microsoft Networking

i niestety powyższe rozwiązania nie pomogły.

OK, Daniel - tak więc jedziemy dalej, bo info w update trochę zmienia postać rzeczy!

Wchodzisz w Dial-up Networking!

Niewiem, jak masz u siebie - ale załóżmy, że tak:

Start/Akcesoria/ Komunikacja/Dial-up Networking

Otwierasz -> Utwórz nowe połączenie do Internetu -> Otwiera Ci się ramka -> klikasz “typ serwera” -> w zakładce Zaawansowane, ustawiasz taką konfigurację:

  • odznacz “loguj do sieci”,

  • odznacz “żądaj zaszyfrowania”,

  • odznacz “włącz kompresję programową” (pożądane).

Oczywiście OK!

Tylko mi nie mów, że nie masz uruchomionego Dial-up Networkingu! :smiley: :smiley: :smiley: Bo skąd by to się wzięło?

Ale na to też może być proste lekarstwo. Po wejściu w Panel sterowania/Sieć/ Właściwości - microsoft networking - zmienić na logowanie Windows. A następnie wróć do mojego poprzedniego postu, czyli ustawianie użytkowników i haseł - juz na poziomie Windowsa. A… raczej ich pożądanego braku! Czyli folder “Hasła”…

Na razie tyle… :slight_smile:

radził bym jeszcze usunąć plik w c:\windows*.pwl