Hasło na biosie

witam mój brat mi niedawno zalozył hasło na biosie a teraz nie wiem jak go odblkokowac on mówi ze wie jak ale nie chce mi powiedzieć może da sie jakoś to zrobić nie wyłączają zasilacza ? Z góry dziękuje

Jeżeli chcesz wyłączyć hasło nie znając go to nawet odłączenie zasilacza nic nie da. Musisz wyciągnąć na kilkanaście minut okrągłą baterię, która znajduje się na płycie głównej. Po czym wkładasz ją z powrotem i masz zresetowany bios i już bez hasła. Innej drogi raczej nie ma.

Można jeszcze zresetować hasło poprzez wyciągnięcie zworki na płycie głównej, uruchomienie na sekundę zasilania i ponowne umieszczenie zworki w tym samym miejscu. Odpowiednia zworka do tej czynności często opisana jest na płycie jako BIOS, zawsze możesz zajrzeć w instrukcję lub schemat płyty głównej.

Jak to nie ma :shock: Użyć haseł producenckich.

Opcja ze zworką jest bardziej sensowna

troche się dowiedziałem na temat tego hasła i okazało sie ze on załozł to hasło w windows xp tak że bios nawet jest zablokowany oraz windows nawet przez tryb awaryjny nie da sie tego zmienić jak właczam kompa urochamia sie windows to pisze “ten komputer został zablokowany wpisz hasło”

NO to masz hasło na biosie blokada OS. Wyjmij zworkę włóż spowrotem ustaw bios i wszystko działa jak dawniej.

papux to brzrzmi jak pedał jak będziesz tak doradzał , to zgłoszę to jako naruszenie praw autorskich.

gdzie moderator ? czy ta strona ma słóżyć małym (chakrom) jak mogę założyć blokadę na kompa dla syna który nadużywa komputera???