Hasło na pendrivie

mam nowego pendriva, znajoma przez przypadek wprowadziła mi hasło na część plików. Mam pytanie czy mogę jakoś skasować to hasło i przy okazji skasować też zawartość pendriva? Nie mam tam aż tak ważnych rzeczy, ale zależy mi na całej pamięci , a nie na połowie. Proszę o Wasze rady jak mam to wszystko skasować no i czy w ogóle idzie tak zrobić? Jeśłi tak to proszę napiszcie mi wszystko krok po kroku. Grażyna

Wejdź w panel sterowania( znajduje się na pasku START np.). Następnie do narzędzia administracyjne ( w panelu sterowania), gdy wejdziesz kliknij ikonkę zarządzanie komputerem a w nim znajdziesz zakładkę MAGAZYN( otwórz ją i wejdź w ZARZĄDZANIE DYSKAMI. Tam najedź na nazwę pen drive np. KINGSTON ( zależy jakiej masz firmy) Nazwę tą naciśnij prawym przyciskiem myszy i naciśnij formatuj ( pamiętaj- zniknie wszystko co na nim miałaś)…spróbuj tak :smiley:

zajrzyj do instrukcji obsługi, a jeśli nie masz instrukcji pod ręką - poszukaj na stronach producenta - bez nazwy/modelu niewiele więcej można powiedzieć…

tyle tylko, że zostanie sformatowana “publiczna” część, “prywatna” zahasłowana nadal będzie blokowała przydzielone sobie miejsce - przynajmniej tak działał mój kingston, zmiana/likwidacja obszaru “prywatnego” możliwa była tylko z poziomu oprogramowania producenta

zrobiłam tak jak napisałeś mi, ale nadal nic się nie zmieniło, nadl pokazuje, że mam pojemność 466 MB, a wiem że jest to 1 Giga. na pendrivie pisze http://www.corsairmemory.com oraz flash Voyager, nie mam do niego żadnej instrukcji, była ale nie mogę jej znaleźć.

Dodane 29.01.2010 (Pt) 10:24

nie jestem dobra w takich sprawach, dlatego proszę Was o rady.

a w jaki sposób wprowadziła Ci to hasło na pliki? wg mnie trzeba szukać pierwotnego źródła blokady pena