Hasło na WiFi?

Witam

Otóż ostatnimy czasy zakupiłem sobie routerek , dokładny model: PENTAGRAM P6331-6 i ok niby wszystko działa ładnie , z tym że jest jeden mały problem. Mianowicie chciałbym żeby moja sieć internetowa była zabezpieczona hasłem , żebym tylko ja miał dostęp , a nikt inny z “ulicy”. Problem polega na tym że gdy wchodzę na FTP routera , znajduje WLAN----> Wireless Secruity-----> wybieram rodzaj zabezpieczenia (Próbowałem all jakie są ( WPA , WPA 2 , WEP) ale niestety żadne z nich nie działa ) tzn owszem jest kłódka na sieć i ok ale… gdy włączam laptopa , niestety nie mogę się połączyć z siecią , nie wyskakuje mi żadne okienko żeby wpisać hasło , totalnie nic i stąd moja prośba o pomoc w rozwikłaniu mojego problemu.

Zacząłem kołować już coś na laptopie , tzn utworzyłem swoją sieć domową podałem wszystkie adresy ( za pomocą programu IBM Acces Connections) jakieś tam hasło klikam ok , i też nie chce się połączyć i już nie wiem co mam robić :(. Yhy był bym zapomniał , czy warto jest dla domowej sieci robić połączenie VPN ? Jaki program ściągnąć najlepiej do łączenia się poprzez to :wink:

Liczę na szybką odpowiedź

Pozdrawiam :slight_smile:

Też stałem nad podobnym problemem jak Ty i tak samo nie mogłem dać hasła. IMHO najlpesza solucja to przydział internetu wg. adresów MAC.

A powiesz mi jak to zrobić , bo kompletnie się w tym nie orientuje :slight_smile: Dzięki !

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

No dobra , to pomoże mi ktoś wkońcu ?

Hallooo żyje to forum ?

W Wireless Secruity (nazwy mogą się zmieniać w zależności od routera) daj WEP potem wybierz ilu bitowe ma być hasło np 128, Key Format daj ASCII i wpisz hasło.

Bądź na MAC jak kolega pisał daj Access Control czy jak to się w twoim routerze nazywa (opcja aby dojść do blokowania adresu MAC) tam będziesz miał opcję aby wpisać swój adres MAC (albo router sam ci go pokaże a jak nie to START-Uruchom-cmd-ipconfig /all) wpisz swój adres MAC i po sprawie :slight_smile: