Hasło Przy Połączeniu z Internetem Windows 7 WiFi Pomoc

Witam tak jak w temacie, kupiłem sobie laptopa z oryginalnym wgranym windowsem 7. Gdy chce się połączyć z internetem w laptopie przez wifi to pyta mnie o jakieś hasło i nie wiem co tam podać bo wszystko błędne ? Chciałem zaznaczyć że mam jeszcze jednego laptopa tej samej firmy a jest to Toshiba i tam mnie nie pyta o hasło, router itp jest prawidłowo podłączony do komputera, wie ktoś co możę być ?

w tamtym kompie cie nie pyta o hasło bo widocznie zostało podane i zaznaczono opcję zapamiętaj i łącz automatycznie… niestety w nowym lapku musisz podać hasło

no ale jakie ma to być hasło ??

takie jakieś ustawiłeś. no chyba że jest standardowe typu 000000 000000000 123456 itp

no to lipa bo ja go właśnie nie ustawiałem tylko znajomy mi to robił i nie wspominał nic o haśle :\

jak wyszukujesz sieci bezprzewodowe to jaki jest podpis w twojej sieci do której jesteś podłączony ? WPA?WPA2?

Żeby sprawdzić jakim hasłem jest zabezpieczona sieć i je odczytać, musisz wejść w ustawienia rutera i tam je odczytać w zakładce wiryless i zaznaczyć opcje pokaz znaki.

jak mu kolega zakładał hasło to pewnie założył je na stronie rutera też …

znajduje moją sieć bo sie nazywa “DOM” a jak chce sie połączyć to pisze " Wpisz klucz zabezpieczeń sieci" ?? co jest ?

hasło… jaki ruter? jakiej firmy? możesz wejść na jego stronę http?

router jest firmy EDIMAX BR-6204 Wg

Skoro nie możesz nic zrobić i nie znasz hasła to jedynym wyjściem jest reset do ustawień fabrycznych, i ponowna konfiguracja routera.

Na samym dole strony masz do pobrania skróconą instrukcję obsługi

:arrow: http://www.edimax.pl/pl/produce_detail. … l2_id=2#03

a jeśli mam internet z kablówki to w ustawieniach z routera musze tam coś wpisywać ? czy podążać wg instrukcji ?

Jeżeli nie masz przydzielonego adresu ip,dns to ruter powinien ustawić się sam, chyba że dostałeś jakieś parametry to musisz je wpisać w routerze.

no niestety nic nie mam… skonfigurowałem tak że działa mi internet ale w laptopie nic :\

Czyli teraz zrestartowałeś router do ustawień fabrycznych, skonfigurowałeś od nowa i masz neta po kablu a po wi-fi nie ?

Daj z tego screen, z ikony na pasku zadań z połączeń, z dostępnych sieci bezprzewodowych.

Skoro router w tej chwili nie ma żadnych zabezpieczeń ustawionych to jest rzeczą nie możliwą żebyś nie mógł się połączyć.

Skoro miał pytanie o hasło to jakieś hasło musiało być. Może ma naklejkę z fabrycznym hasłem wpa na routerze.

Może to problem wynikający z połączenia windows 7 + laptop + wifi i trzeba skonfigurować router ( ja na liveboxie - też router jakby nie było - musiałem wyłączyć na stronie ustawień filtrowanie MAC, żeby lapek w ogóle pytał o hasło wpa - dodałem też MACa lapka na listę i zaczęło śmigać :slight_smile: ) albo brak jakiegoś klucza w rejestrze.

To nie jest jedyne wyjście. Na portalu dostępny jest do pobrania program WirelessKeyView, dzięku któremu można podejrzeć hasło zapisane w systemie, czyli należy zainstalować ten program na laptopie, na którym hasło jest zapisane i to samo hasło wpisać w nowym laptopie.

Niekoniecznie, Windows jest na tyle głupio zorganizowanym systemem, że zapamiętuje na stałe dany profil sieciowy, gdzie w innych systemach profile sieciowe aktualizują się automatycznie. Jeśli sieć ma zmieniony SSID, to z tą siecią należy się połączyć, ale użytkownik może tego nie wiedzieć.

Pozdrawiam!

Ale kombinujecie Panowie.

Kolega napisał przecież, że ma drugiego laptopa który się łączy, czyli ma zapamiętane hasło. Wystarczyło wejść na tamtym lapku w ustawienia sieci i to hasło odczytać. Nie wiem jak w XP, ale w Viście i 7 nie są potrzebne do tego żadne programy, jak sugeruje kolega roobal.

Ale to trzeba było zrobić przed resetem routera.

Nie wiem od czego to zależy, ale w większości przypadków, z którymi miałem do czynienia, hasła nie da się odczytać w systemach Windows Vista/7 (opcja pokaż hasło jest szara i nie da się jej zaznaczyć).

EDYCJA:

Przykład z mojego laptopa z Windows Vista SP2.

image_id: 4187

Pozdrawiam!