Hasło w Bios i reset bateria CMOS

Acer Aspire M5811 Bios Amibios 1999 YB11 8463 reset hasła na bios przy pomocy wyciągnięcia baterii ,wyciągnąłem z gniazda na kilkanaście sekund i ponownie zatrzasnalem w płycie głównej ,nie mam pewności czy bateria jest dobrze dociśnięta, ale trzyma się mocno ,jednak gdy nacisnęłam lekko np. na gorna stronę baterii lekko się przechyla , nie wiem czy tam ma być czy powinna być na sztywno zatrzaśnięta w gnieździe.
Po złożeniu i podpięciu kabli pc nie wstaje ,nie bootuje do BIOSu i rozruchu ,nic się nie dzieje, jakby był odłączony od wszystkiego w tym od zasilania (zasilacz i połączenia są ok bo działały przed otwarciem obudowy) jakby nie dostawał prądu , kompletna cisza ,nic się nie dzieje .
Podłączyłem jeszcze raz wszystko i ponownie zatrzasnalem baterie BIOS a)e nic z tego nie zadziałało.
Nie mogę uruchomić komputera .
)limage

Założyłeś odwrotnie. Przekręć ją. Na górze ma być większa powierzchnia z nazwą producenta, napięciem i znakiem

+

A nim zabrałeś się za rozkręcanie kompa to rozładowałeś się z elektryczności elektrostatycznej? a czy masz uziemienie w gniazdku do którego podłączony jest komp? Te Twoje objawy to są tego skutki może pamięć spaliłeś lub procesor dostał za wysokie napięcie.

Marcin jak odwrotnie- w drugą stronę ?, Tu nie ma nazwy producenta lub innych napisów, jest tylko 02 i to mogę obrócić w prawo, lewo ew. obrócić na drugą stronę baterii.

Stens - tak uziemienia były . Co do dalszej części dostałem ataku serca gdy o tym pomyślałem .
To chyba nie jest możliwe bo gdy podłączyłem baterie BIOS do gniazda płyty głównej nie było żadnego napięcia , a za szybko by było by z baterii od razu napięcie poszło do pamięci lub procesora

Wyciągnij proszę baterię z płyty głównej. Oglądnij ją. Bateria (jak to bateria…) ma “+” i “-”. Jak “+” jest u góry i nie ma styku (nie zamyka obwodu), to jak to ma działać? Poważnie jeszcze nigdy w niczym nie wymieniałeś baterii?

I teraz po wpisanu w google: “battery motherboard” https://goo.gl/MGeD7g

Co do dalszej części - myślę, że samo umieszczenie na odwrót baterii nie miało jak uszkodzić płyty - ale będąc szczerym… Jak ktoś wsadza baterię na odwrót (co jest dość absurdalne w tym przypadku) istnieje wiele więcej możliwości, że coś innego ‘napsułeś’.

image

Wszystko działa,zadanie wykonane, dziękuję za pomoc,można zamknąć.