Hasło w BIOS-ie... Jak złamać, obejść, usunąć?

Witam, mam problem (wow…). A mianowicie w BIOS-ie mam założone hasło i niestety je zapomniałem ;/ Jak je usunąć nie rozkręcając komputera?? (sposoby z wyjmowaniem baterii odpadają) Mam BIOS-a AMI na płycie ASRock. Są do tego jakieś programy czy coś? Na google coś znalazłem, ale wolę jeszcze tu zapytać. Z góry dzięki :slight_smile:

jest do tego jakiś program z tego co wiem ale bez konkretów

Bo na przykład ma plomby i jest na gwarancji.

BTW czy Twoje zapytanie w jaki kolwiek sposób przybliży autora do rozwiązania jego problemu ??

konik243 :arrow: :google:

hasła uniwersalne +ami

Ja bym spróbował użyć tego pakietu który ma program

Całość mieści się na dyskietce 1.44 MB.

Haseł próbowałem już wszystkich jakie udało mi się znależć. Czy ktoś miał podobny problem i hasła pomogły?? Jak tak to jakie? Na google znalazłem jeszcze programik amipswd.com pod CMD, ale też nic nie dał ;/ Aha, mogę wpisać tylko 6 znaków. I nie chcę resetować całego BIOS-u (np, killcmos-em). Dokładna wersja BIOS-a: “4Mb AMI BIOS with ACPI, SM BIOS 3.0, PnP”. Wie ktoś może jak używać programu !bios320??

Na lekcji w szkole rozwiązywaliśmy taki sam problem… użyliśmy tego. Jak używać !bios320 masz napisane tutaj - 3 post. Jednak polecam CMOSPWD… Pozdrawiam

konik243 popraw tytuł na konkretny.

No tyle, że na te Crackers trzeba przejść to wiem, ale później nic się nie dzieje. Daję AMI i pojawiają się trzy czerwone cyfry, jak tylko coś nacisnę znikają (jak wybiorę np. Award mogę wybrać wszystko normalnie).

Jak używać tego cmospwd? :oops: