Hasło w BIOS-ie... Jak złamać, obejść, usunąć?


(Konik243) #1

Witam, mam problem (wow...). A mianowicie w BIOS-ie mam założone hasło i niestety je zapomniałem ;/ Jak je usunąć nie rozkręcając komputera?? (sposoby z wyjmowaniem baterii odpadają) Mam BIOS-a AMI na płycie ASRock. Są do tego jakieś programy czy coś? Na google coś znalazłem, ale wolę jeszcze tu zapytać. Z góry dzięki :slight_smile:


(system) #2

jest do tego jakiś program z tego co wiem ale bez konkretów


(fiesta) #3

Bo na przykład ma plomby i jest na gwarancji.

BTW czy Twoje zapytanie w jaki kolwiek sposób przybliży autora do rozwiązania jego problemu ??

konik243 :arrow: :google:

hasła uniwersalne +ami

8)


(asziatko) #4

Ja bym spróbował użyć tego pakietu który ma program

Całość mieści się na dyskietce 1.44 MB.


(Konik243) #5

Haseł próbowałem już wszystkich jakie udało mi się znależć. Czy ktoś miał podobny problem i hasła pomogły?? Jak tak to jakie? Na google znalazłem jeszcze programik amipswd.com pod CMD, ale też nic nie dał ;/ Aha, mogę wpisać tylko 6 znaków. I nie chcę resetować całego BIOS-u (np, killcmos-em). Dokładna wersja BIOS-a: "4Mb AMI BIOS with ACPI, SM BIOS 3.0, PnP". Wie ktoś może jak używać programu !bios320??


(M^2) #6

Na lekcji w szkole rozwiązywaliśmy taki sam problem... użyliśmy tego. Jak używać !bios320 masz napisane tutaj - 3 post. Jednak polecam CMOSPWD... Pozdrawiam


(Monczkin) #7

konik243 popraw tytuł na konkretny.


(Konik243) #8

No tyle, że na te Crackers trzeba przejść to wiem, ale później nic się nie dzieje. Daję AMI i pojawiają się trzy czerwone cyfry, jak tylko coś nacisnę znikają (jak wybiorę np. Award mogę wybrać wszystko normalnie).

Jak używać tego cmospwd? :oops: