Hasło w BIOS-ie

Witam serdecznie !!

Podczas zakładania hasła w BIOS-ie musiałem popełnić jakiś błąd ponieważ hasło jest ale tylko w momencie wejścia do BIOS-u. W Biosie też zablokowane są tabelki. Mozna do nich wejść ale wszytkie inne pocje są niedostępne. Bardzo mi zależy na tym aby uruchomoić hasło dla systemu windows by nikt nie mół już mi sie kręcić po moim kompie. Jak to moge odkręcić. Prosze o pomoc!

Odłącz komputer od zasilania. Rozkręć obudowę. Na płycie głownej koło baterii jest zworka CLR_CMS (albo inny skrót od Clear Cmos). Przestaw ją na chwilę z pozycji 1-2 na 2-3 i później wróć do poprzedniego. ustawienia. Gdybyś nie znalazł zworki to wyciągnij baterię na co najmniej 15 minut. Jak nie chcesz czekać to możesz czymś metalowy zewrzeć styki baterii na płycie (delikanie). Chasło możesz ustawić w systemie jak nie działa w BIOS-ie. Tylko się postaraj, ułóż długi ciąg znaków z cyfr i liter. Takiego hasła nikt nikt z domowników nie powinien złamać.

Styków nie zwieraj, dość często dochodzi do uszkodzeń. Instrukcja resetowania Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Po resecie, wejdź do Biosu i załaduj ustawienia zoptymalizowane.

Panowie a nie można tak :

W BIOSIE tam gdzie wpisuje się hasło lub zmienia trzeba napisać stare hasło , nowe - nic, potwierdż- nic .

I BIOS jest już bez hasła :smiley:

Pozdrawiam.

Chyba nie doczytałeś pierwszego posta. Kolega może wejść do bios-u ale wszystko w środku jest zablokowane. Nie zmieni nic dopóki go nie zresetuje.

Po resecie hasła w BIOSie ustaw hasło przed bootowaniem:

Start>>uruchom>>syskey.exe>>aktualizuj>>Uruchamianie hasłem>> podajesz hasło

Jest to leprze zabezpieczenie niż hasło windows;:wink: (Nikt nie znając hasła nie dostanie siedo kont użytrkowników)

Wielkie dzięki, już sobie poradziłem :wink: Pozdrowienia od totalnego komputerowego laika;-)