Hasło w biosie, da się obejść?

Witajcie :slight_smile:

Na początku, chcę powiedziec że piszę w imieniu koleżanki.

Więc tak, koleżanka ma założone hasło w biosie przez mamę (dobre rozwiązanie jak dla maniaka :slight_smile: ) i jest problem, jej mama miała wypadek i nie pamięta hasła…Najgorsze jest to, że obie myślą że potrafię to jakoś rozwiązać, niestety, nie umiem nic na to poradzić. Wiele razy mi pomogliście,więc jeszcze raz proszę o pomoc…Z góry dziękuję :slight_smile:

Witam

Najprostrzym rozwiązaniem jest skasowanie CMOS (w instrukcji jest pokazane gdzie znajduje się odpowiednia zworka - zazwyczaj w pobliżu BIOSu). Zworkę przestawiasz na pozycję CLEAR CMOS na jakieś 15 sekund do minuty i przywracasz fabryczne ustawienia.

W ten sposób usuniesz nałożone hasło, ale też usuniesz wszystkie wprowadzone zmiany (jednak jeżeli nie bawiliście się w O/C to nie ma czym się martwić).

EDIT

Zapomniałem: zostaną też skasowane ustawienia zegara (zostaną wprowadzone dane z dnia włączenia revizji BIOSu). Od tego zacznij przywracanie danych w BIOSie - u mnie XP pluł się, że mam nie obsługiwany (data wróciła do października 1998 roku :P)

Sposób jest prosty. A nawet 2 sposoby.

Zresetować BIOS. Często na płycie jest do tego odpowiednia zworka.

A drugi sposób, gdy nie ma powyższej zworki to:

Na płycie głównej jest bateria. Należy ją na chwilę wyciągnąć. Można na chwilę zewrzeć styki (blaszki pod baterią), żeby kondensatory się szybciej rozładowały.

Spowoduje to zresetowanie BIOSu czyli przewrócenie ustawień fabrycznych (czyli bez hasła) :stuck_out_tongue:

Bardzo wam dziękuję :slight_smile:

No właśnie nie mamy instrukcji.Damy radę, dzięki jeszcze raz :smiley:

P.S kiedyś można było dawać punkty za pomoc, widze że już się nie da…

Siejesz KIT człowieku !!

Pewnie chcesz dostać się do czyjegoś kompa bez jego wiedzy albo to Tobie ktoś założył hasło.

dbr9 tacy ludzie są, no cóż. Sam jestem za zakładaniem haseł dla dzieci które zamiast spać grają na pc. No cóż, nie chce się do nikogo włamać mam własnego PC :slight_smile: pozdrawiam

Ja zawsze uzywam chaseł rezerwowych biosu bo nigdy nie chce mi sie grzebać zworkami.

http://rainbow.mimuw.edu.pl/SO/Projekt0 … words.html