Hasło w Biosie

Witam.

Mam mały problem. Mam hasło w Biosie , którego nie znam. Mój system operacyjny to Windows XP. Nie ma możliwości , abym dowiedział się jakie jest hasło od osoby , która je założyła. Używałem programu ibios. Żadne hasło , które zostało wybrane , że działa w żadnym wypadku nie działa. Używałem wszystkich metod , aż po Bruteforce. Nic to nie dało. Jakieś propozycje?

PS: Zworka lub coś tam nie wchodzi w gre. Jest to laptop i raczej nie chce się bawić w takie gierki.

PS: Mój bios to Award.

Jeśli laptop domyślnie bootuje z płyty albo z dyskietki, to można utworzyć dyskietkę/płytę startową MS-DOS i dograć do niej jakiś program do resetowania BIOS-a.

przeszukaj net AWARD stosował swego czasu hasła uniwersalne działały jak wytrychy :smiley: … sporo ich było może któreś spasuje!!

Np pamiętam AWARD_SW działało na bios w moim kompie!!

W tym problem , że nie chce restartować biosa. Chcę aby hasło było, lecz żebym ja je znał. Może jakiś inny program oprócz IBIOS ? Jeśli tak , to proszę o instrukcje , jak dla nooba , co gdzie kliknąć;p

Z góry dzięki.

@up:

Niestety , ale na moim kompie żadne nie działa! ;(

Gdyby to był PC to sprawa byłaby prosta a mianowicie wyjmuje się na jakąś 1 godz. baterię umieszczoną przy płycie głównej i wszelkie hasła same znikają, jak to jest przy laptopie nie wiem ale chyba podobnie.

Szczerze mowiac , nie mam już sił na te hasło :frowning: To walka z wiatrakami , KillCMOS nie dziala , wyskakuje czarne okienko ms-dos i mozna tak w nieskonczonosc czekać. Za to KillBIOS :

Wyskakuje coś tam w tym okienku ms-dos jakies napisy i po 1 sekundzie okienko zamyka sie , z niewiadomych powodow.

Probowalem takze sposobem DEBUG - na nic. Wpisuje wszystko jak powinno byc , i nic. Piszę -o costam -o costam i -q i enter. Nic to nie daje. Wyjęcie bateryjki raczej nie dla mnie , bo nie jestem aż takim ekspertem , a nie chce nic uszkodzić.

Gdyby ktoś był na tyle dobry i odnalazł do tej wersji BIOSU Award Modular BIOS v4.51G jakieś sposoby , lub hasła uniwersalne to z gory dziękuje. Googlowałem tego biosa , ale nic ciekawego nie znalazłem.

Proszę o pomoc! :expressionless:

A więc tak. Z gory przepraszam , że nie zedytowałem posta , ale naprawde zależy mi na czasie i rownoczesnie na tym , aby temat byl odswiezony…

Po rzekomym zdebugowaniu Biosa , czy cos takiego w programie IBIOS slysze tylko jakis zgrzyt ze skrzynki po kliknieciu save , i mi zapisuje w folderze IBIOSA jakies pliki , ale nie wiem kompletnie co z nimi zrobic #-o

Jednoczesnie chcialbym prosic , aby ktos wytlumaczyl mi , jak zrobic reset biosa poprzez zbootowanie z plyty jakiegos programu typu killbios. Najlepiej opisac to tak jak dla nooba = co to znaczy , co gdzie kliknąć itp , bo nie jestem w tych sprawach profesjonalistą :evil:

Proszę o pomoc! I to jak najszybszą.

Ściągasz obraz dyskietki (MS-DOS albo Windows 98): http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm i robisz startówkę (wystarczy włożyć dyskietkę i odpalić ściągnięty plik). Potem kopiujesz na nią program do resetowania BIOS-a (np. http://ftp.computersun.pl/tools/bios/bios_killcmos.zip). Startujesz na laptopie system z dyskietki i po zakończeniu procesu inicjacji wpisujesz nazwę programu (pliku) do resetowania ustawień BIOS-a:

killcmos.com

A jak chcesz z płyty (bo nie doczytałem), to potem z tej dyskietki musisz zrobić boot CD (jest taka opcja w Nero), a dalej jw. (startujesz komputer z płyty i wpisujesz polecenie).

A nie prosciej by ci bylo wyjać bateryjke na plycie glownej ? Ja tak zrobilem jak mialem haslo. Szybko i przyjemnnie.

Ale to jest laptop i tak sie nie da zrobić

a prosze wasze wersie biosa i numery gg :slight_smile: