Hasło

(Damian1608) #1

Cześć. Chcę ustawić w komputerze takie coś, że jest hasło. Ale nie myślę o haśle, w którym mam do wyboru 'OK' lub 'ANULUJ' tylko, że jest czarny ekran i można potwierdzić tylko hasło, nie ma opcji 'ANULUJ'. Słyszałem, że coś takiego jest. Jak to można zrobić. BIOS? Czekam na porady.

(Arturtargosz) #2

Czyli nie masz XP??

W biosie jest taka opcja że po wystukaniu w klawiaturze hasła odpala sie cały komp, ale nie wiem czy nie wystarczy zresetować biosu i hasło znika :slight_smile:

(Damian1608) #3

No o to mi chodzi, ale jak zrestartować kompa. Ja słyszałem, że hasła nie można złamać, bo kolega coś mówił, że kiedyś zapomniał to pojechał do serwisu i musieli odkrecac kompa i cos tam wyjac i wlozyc z powrotem i wtedy odpalilo bez hasła. Jak można zrobić, żeby założyć to hasło?

(Dew Z) #4

W BIOS'ie w opcjach zaawansowanych (zazwyczaj druga pozycja) ustawiasz Password Check z SETUP na ALWAYS i wprowadzasz hasło, a przy każdym włączeniu kompa zobaczysz porządany efekt

(Arturtargosz) #5

Poczytaj dokładnie instrukcję płyty głównej i się dowiesz gdzie znajduje się ta opcja (o ile jest)

Może Twoj kolega miał gwarancje i nie mógł zrobić tego sam bo reset biosu polega na przecięciu na kilka sekund zworki, lub też wypięcie baterii

(Dew Z) #6

Hasło jest do obejścia - istnieją standardowe hasła zależne od firmy BIOS'u. A Twojemu koledze poprostu zresetowali BIOS poprzez wyjęcie zworki lub bateri.

(Arturtargosz) #7

Jeżeli chcesz mieć hasło z prawdziwego zdażenia to zainstaluj XP, w systemie NTFS hasło założone na administratora jest teoretycznie nie do obejścia (praktycznie rzecz biorąc nie ma takiej opcji :slight_smile: )

(Mariuszm87) #8

kurcze, niestety jest, czego to nie wymyślą, nie bede dawał lineczków bo nie chce już więcej ostrzeżeń :x :wink:

(Gutek) #9

Amriq tak myśłałem że ktoś się wyłamie i powie że można :mrgreen:

(fiesta) #10

Amriq i Gutek2222 przecież autor nie pytał o sposoby obejścia hasła tylko o sposoby jego założenia :roll: