Hasło

Mam takie pytanie: czy jest mozliwośc udostepnienia na windowsie XP folderu ale z hasłem, jeżeli jest to jaki sposób?? Bo na 98 jest taka mozliwośc. Żeby osoba w sieci lokalnej chcąc przejrzec ten folder musiala podac hasło.

W XP Proffesional jest taka możliwość. W Home niestety nie.

no mam profesionala :smiley: a to jak to zrobić??

pewnie że sprawdzałem ale nie ma tam żadnych opcji związanych z hasłem

Czekaj na odpowiedz a nie pisz OT.

Kasuje.

Post jako mało przyjemny zostaje skasowany.

Jesli jeszcze zobacze taki post napisany przez ciebie podejme inne kroki.

Co wiecj powiem ci że głupoty opowiadasz.

O ile dobrze pamiętam to aby zabezpiezcyc jakiś folder haslem to musi on się znajdowac na partycji która ma system plików NTFS. Gdy masz taką partycję to wchodzisz tam i klkasz Plik/Nowy/Folder. Dajesz nazwe folderowi (nazwe dajesz oczywiscie dowolną). Na stworzony przed chwilką folder klikasz prawym klawiszem myszki i wybierasz Właściwości. W okienku Właściwości przechodzisz na zakładkę o nazwie Ogólne i klikasz na Zaawansowane. W okienku które sie otworzy zaznaczasz (zaptaszkowujesz) “Szyfruj zawartosc, aby zabezpieczyc dane”. Potem tylko wystarczy zapisac ustawienia, w tym celu klikasz na OK, potem OK.

W folderze umieszczasz pliki ktore chcesz aby byly zabezpieczone. Do folderu bedziesz mogl wejsc bez podowania hasla w profilu w ktorym utwozryles folder. Natomiast chyba w innych profilach komputera bedziesz musial podac haslo do profilu w ktorym ten folder zostal stworzony aby do niego wejść.