HD 4850 asus wydajnosć

Mam asusa hd 4850,procesor amd athlon 4400+ x2 tera z w 3dmaru mam ok 8500 pk,Czy zmiana procesora na amd 6000 x2 lub amd 6400 przyniesie mi lepszą wydajnosc?Jak gram w crysisa na 1280x1024,na wysokich detalach,aax0,to przy wiekszych opciążeniach sie dosyć tnie.W bechmarku Crysis mam min fps 7 a max 38.CZy zmiana na którys z tych dwóch procków cos wniesie?

zanim zdecydujesz o zakupie spróbuj podkręcić tego procka co aktualnie posiadasz.

rommar , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Tylko żę nie mogę :-x Nie mam takiej opcji w biosie :frowning: A czy monitor może cos ograniczać?Bo ja mam 22 cale.

tak jak pisał technik_elektro to raczej twój procesor ogranicza kartę, ale może napisz resztę podzespołów, jakoś ciężko mi uwierzyć że nie możesz podkręcić procesora :wink:

jak ma lipną płytę to za bardzo to się nie uda.

Ale napewno możesz podnieść wartość fsb…

3 gb ram 800mhz,zasilacz chiftec 560W ,płyta główna Asus M2N68-LA.

Ta płyta jest zablokowaną możliwość oc :x

to jaki procek proponujesz do tej płyty?bo podobno moge też podłączycz amd phenom qad.Czy to prawda?

Nie lepiej upchnąć to i kupić coś lepszego za parę złoty? Procesor lepszy od intela też się znajdzie.

Jeżeli tylko grasz to nie ma sensu montowania tego procka.

Szkoda zielonych.

I lepiej zakup model AMD 6400 x2

Pozdro

Też myslałem nad amd 6400 x2 ale phenomy są podobno lepsz?TAk głównie gram.

Wymieniaj płytę i kup E5200, którego kręć do 4GHz. A phenomy wcale nie są lepsze.

no w testach porównawczych platformy intel i amd zazwyczaj biorą phenomy x4 lub x3 :wink: tylko że zazwyczaj są to podkręcone procki więc dalej twoja płyta może być wąskim gardłem, chociaż w to wątpię, może po prostu nie wiesz co i jak zrobić

a jaką płyte bys proponował?A wymiana płyty jest bardzo trudna?

jeśli jesteś człowiekiem inteligentnym to wymiana płyty jest prosta, ja jednak bym wolał poczekać aż wypowie się ktoś kto miał styczność z ta płytą i powie coś na temat podkręcania

rommar , nie, ale jeśli już byś wymieniał płytę, nie chciał zbyt dużo wydać i mieć maszynę wydajną szczególnie w grach to zakup Gigabyte’a EP31-DS3L+Intel E5200+Pentagram Karakorum. Procesor warto będzie nieco podkręcić, a obecną płytę i procesor pozostanie sprzedać na rynku wtórnym.

Chyba jednak zostane przy zmianie tylko procka bo to taniej wyjdzie.Tylco co wybrac athlona czy phenoma?Wyczytałwm gdzies że athlony i phenomy black edition mają dołączoną płyte na której jest program do podkręcania ich?To na mojej płycie to pujdzie?

Skąd wiesz, że taniej? Ile chcesz wydać na procesor?

TAK Z 600ZŁ