HD 4870 - Sapphire, czy Diamond?


(We3b) #1

Witam.

Jakiś czas temu prosiłem o pomoc w wyborze karty graficznej GeForce do 550zł. Wstrzymałem się jednak z kupnem. Teraz myślę już na poważnie o zmianie swojej obecnej karty. Wiele dobrego naczytałem się o Radeonach HD 4870, przy czym są one sporo tańsze niż karty nVidii. Zastanawiam się nad wyborem firmy - Sapphire, czy Diamond? O tej pierwszej słyszałem już wcześniej wiele dobrego, a o tej drugiej przeczytałem na tym forum. Generalnie zastanawiam się nad tym lub tym modelem, gdyż nadarzyła mi się okazja ściągnięcia karty z USA. Jak to później wygląda ze wsparciem gwarancyjnym?

Sporo osób skarży się na duży pobór prądu i wytwarzanego hałasu. Jak to jest w rzeczywistość? Czy mój zasilacz Mode Com MC-500ATX 2.0 PFC uciągnie tą kartę, czy będzie konieczna zmiana?

Pozdrawiam


(Darth ReX) #2

Mówisz o MSI Diamond HD 4870 XOC Black Edition z kosmicznymi taktowaniami?

Jeśli ci nie szkoda kasy, to bierz oczywiście, podobno to cudeńko ma zaaplikowany bios od MSI.


(We3b) #3

To ta? Wygooglowałem sporo kart ATI z "Diamond" w nazwie. Prezentuje się na prawdę ciekawie, ale jednak trochę drogo u nas wychodzi. Może ktoś orientuje się ile jej cena wynosi w USA lub zna jakieś sklepy internetowe za granicą? Mile widziana byłaby przesyłka do Polski, ale domyślam się, że to nieopłacalne?

Wcześniej znalazłem i myślałem, że to o niej mowa. Patrząc po taktowaniach to raczej nie... :stuck_out_tongue:


(Darth ReX) #4

Mówię o tym...

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_gr ... on_w_sieci

To jest HD 4870 Diamond.

Wersja Diamond różni się od zwykłej wywalonymi taktami.


(We3b) #5

Natknąłem się na to, ale nie mogę znaleźć jej w żadnym sklepie. Nawet nie wiem ile wynosi jej cena.


(Darth ReX) #6

Cena na pewno niska nie jest...


(We3b) #7

Na oficjalnej stronie Diamonda znalazłem to: http://www.diamondmm.com/4870PE5512OC.php Tytuł sugeruje, że to ona, jednak taktowania się nie zgadzają i zdjęcie też.


(Mariosti*) #8

Darth ReX , właśnie to nie jest wersja MSI, Diamond to inna firma w tym przypadku, dawno temu znana była z wyśmienitych kart z układami 3dfx'a


(Mateusz Golebiowski) #9

Taa tylko że wycofała się z naszego rynku


(Darth ReX) #10

O_o... Miło wiedzieć...

Myślałem, że to chodzi o fimę MSI, a że wersja Diamond...


(We3b) #11

To co możecie polecić z tych Radków? Co myślicie o tym: http://tnij.org/bo6p? Też sporo podkręcony, a podejrzewam, że da się wycisnąć więcej. Niestety na oficjalnej stronie MSI nic więcej nie ma o tej karcie.

Przyznam, że zainteresowała mnie ta wersja Diamonda, tylko strasznie mało informacji o niej. Jeśli byłaby bardzo droga, to myślę, że byłbym skłonny trochę poczekać, aż stanieje.


(Darth ReX) #12

Takie coś, co tu widzisz, to pociśniesz sam.

Podobno Diamond ma 4,4GHz na pamięci, a nie 4GHz, jak ten kręcony MSI. I ma zmodowany odpowiednio bios.


(Mariosti*) #13

Z jednego z testów które widziałem wynika jednoznacznie że ten jej bios podbija napięcia, bo zestaw z nią brał średnio 10W więcej niż z w pełni referencyjnym 4870.