HD 4870 z Fortronem 350w

Witam, mam zamiar zmienić moją obecną karte na Radeona HD 4870, posiadam zasilacz marki Fortron o mocy 350w i procesor Core 2 Duo e6600 i niewiem czy zasilacz da rade z taką kartą, na tej karcie mam zamiar zagrac w Bioshock infinite.

Karta ta ma TDP na poziomie 160W, procesor na poziomie 60W, grając w gry rzadko osiągasz maksymalne pobory prądu przez dany podzespół. Nawet jeśli, to jest markowy zasilacz niby tylko 350W ale ok. 300W obciążalności na linii 12V. Wg mnie twój komputer pod pełnym obciążeniem może wziąć jakieś 250-270W prądu.

Moc ogólna sporo nie mówi, ważne jest ile na danej linii (dla +12V)może zasiłka uciągnąć. Będzie zapewne ciągnął na styk lub w okolicach, przy typowej konfiguracji. Te 450W byłoby bezpieczniejsze i można by jakieś procka nieco podkręcić, sam składając kompa zawsze biorę narzut 20% mocy więcej. 

 

EDIT:

 

mój błąd przeczytałem quad6600 a nie C2D, więc powinien być lekki zapas uwzględniając typową pozostałą konfigurację ale do OC potrzeba by nieco mocniejszej zasiłki…

 

@adamok ja wiem że reszta podzespołów ciągnie mniej ale też warto wliczać w ogólne obciążenie…

Narazie nie mam zamiaru podkręcać procesora, chce zagrać tylko w bioshocka no i może w fc3,dobra czyli mam brać kartę? A tak wgl to podam reszte sprzętu 2x1gb ram kingston, Mobo: Foxcon 45cmx : Dysk Samsung HD400LJ 400GB.

Generalnie mniej niż dobry zasilacz 400 W nie powinno tu być, ale Fortron jak w pełni sprawny powinien dać radę? najwyżej coś padnie?

 

Jaki to Fortron? odczytaj typ z niego.

 

http://www.amd.com/pl/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-4000/hd-4870/Pages/ati-radeon-hd-4870-system-requirements.aspx

 

I jeszcze sprawa zasilania karty, tam do niej chyba potrzebne 2 x 6 pin, sprawdź, czy zasilacz ma wtyczki i jak coś od razu trzeba zakupić. Może przejściówka molex na 2 x 6 pin jest w wyposażeniu karty?

Zasilacz niema wtyczki ale mam przejściówke, modelu niestety nie podam poniewaz jakiś rok temu rozbieralem go zeby wmontować nowy, lepszy wentylator i gdzieś zapodziała mi się ta metalowa klapa z opisem.

a tak wgl to podobno jeżeli zasilacz nie wyrobi to komputer poprostu nie będzie w stanie się włączyć.

 

Różne objawy:

  • restarty

  • zawieszenia

  • błędy systemowe

  • spalenie zasilacza

  • spalenie zasilacza i reszty (choć zabezpieczenia powinny zadziałać,ale…)

  • inne

to brac tego radka ?

? decyzja należy do Ciebie. Ja do HD4850 (czyli słabszej karty) zawsze stosowałem min dobrej jakości zasilacz 400 W.

Dobra to wezne togo radka, jak cos nie zadziala to zasilacz wymienie

Temat do zamknięcia

ja mam chiefteca gps 450wat i radka 4870 to ci powiem że jest na styk,podczas obciążenia słychać go okropnie,wcześniej miałem kilka innych kart(4850,9800,9600,8800gts i wiele innych) na tym zasilaczu i na żądnej nie było go tak słychać(praktycznie w ogóle),ja na twoim miejscu bym się bał podłączać do niego dwa kable zasilające grafikę która ciągnie tyle prądu,moim zdaniem kup segtsa 250 albo radka 4850,napewno bedziesz zadowolony