HD 4890 vs. GTX 275

(Pan Emi) #1

Witam!

Nie wiem, na którą się zdecydować :smiley:

(system) #2

Hmm...każda wypowiedź=inna opinia. Mi się wydaje, iż lepszą kartą graficzną jest ATI 4890. Cena jej ok. 899 zł, a GF GTX 275 ok. 940 zł. Inni ci powiedzą że lepszą grafą jest ten GF. W sumie są to karty bardzo zbliżone. Jedna ma coś lepszego od drugiej i na odwrót. Zależy do jakiego kompa chcesz włożyć te grafy:D

(Michalek226) #3

Podaj resztę konfiguracji, ja też bym wybrał radka

(Konrad Glejt) #4

Ja również bym wolał Radka, ale kupił bym GF...

Lepsze sterki i ogólnie...

(Pan Emi) #5

Może podam podstawowe komponenty:

Płyta Główna: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

Procek: Phenom II x3 720

Zasilacz: Chieftec 650W

RAM: 4gb

Co do ramu to też moglibyście mi pomóc :smiley:

(system) #6

GF to przereklamowana marka, owszem robi znakomite produkty (poza kilkoma niewypałami). Za to przy ATI ciąży łatka tej gorszej marki, robiącej gorsze podzespoły. A taka jest prawda, że ATI na pewno gorsza od GF nie jest, a robi podobne produkty w niższej cenie, a jakość/wydajność taka sama. Ze sterownikami teraz też już nie ma większych problemów, jeszcze kilka lat temu było z tym źle, ale teraz jest dobrze i bezproblemowo a i sterowniki coraz bardziej są dopracowane. W sumie jeden pies obie grafy będą idelane do twojego kompa. Ram też planujesz kupić??? Jeżeli będzie robione OC to najlepsze będą OCZ/Geil/A-Data...a jak nie to wystarczą zwykłe Goodramy lub Kingstony chociaż czasem nawet cena takich OCZ jest niższa kilka złotych od zwykłych ramów...

(Pan Emi) #7

czytałem testy na pclabie i raz gf lepszy, a raz GF. Choć te hd 4890 chyba lepiej sie kręcą :smiley:

(Poniaatowski) #8

Nic z tego zdania nie rozumiem. Proszę o autora tego zdania o przetłumaczenie na język polski...

(fialas1819) #9

nie jestem autorem...

raz lepszy radek, raz gf.

ja dorzucę, że niektóre radki to takie piecyki, a właściwie klimatyzatory które niestety wyją dosyć głośno...

(Pan Emi) #10

sorrki za błąd. Chodziło mi, że raz lepszy GF, a raz Radeon.

(Adalbert) #11

Wszystko zależy od różnicy cenowej i od chłodzenia. W Esc.pl za 949zł masz Sapphire z Vapor-X, a w tej samej cenie dostaniesz GTX275 od Palita z dość porządnym chłodzeniem.

Popatrz na inne testy i wyniki w grach, które Cię interesują i wybierz.

(Pan Emi) #12

co sądzicie teraz?

Znowu to samo :confused:

http://pcfoster.pl/recenzje/hardware/gt ... znych.html

(Konrad Glejt) #13

No właśnie... w prawie każdym z testów GF wypada o wiele lepiej ;/ jak już kupować Radka to na CrossFire ;p i to najlepszego jaki jest.

(Pan Emi) #14

OK, rozważę to jeszcze. Dzięki wszystkim za odp.:smiley:

(Poniaatowski) #15

A mógłby ktoś podać, ile mniej więcej GF z wersji GTX połykają prądu?

Bardzo byłbym wdzięczny.

(Adalbert) #16

http://pclab.pl/art36063-7.html

(Poniaatowski) #17

Dzięki Adalbert

(Mateusz95 11 22) #18

jeśli będziesz robił oc to weź radka jeśli jednak nie znasz się na oc lub nie chcesz robić go to weź GTX275 który bez oc jest trochę wydajniejszy ale i droższy.