HD 5670-brak możliwości podłączenia drugiego monitora

Witam

Postanowiłem podłączyć dodatkowy ekran do Sapphire Radeon HD 5670 przez HDMI na karcie. Jednak zero reakcji ze strony monitora jak i CCC.

Nie wykrywa nowego monitora. Zamiast wypisywać jak mam podłączone zmajstrowałem szybko schemat.

3135306200_1360683176_thumb.jpg

Jeżeli próbuję podłączyć główny przez HDMI na karcie to też nie działa więc coś musi być nie tak z tym HDMI. Najnowsze sterowniki są i wgl.

Ekrany to:

główny: SAMSUNG Syncmaster 2243

dodatkowy: LG Flatron M2362D

Nowy monitor działa ponieważ przez podłączenie go do DVI śmiga jak ta lala.

Proszę o pomoc :wink:

Hej,

Ekran podłączasz bezpośrednio poprzez HDMI, czy też z użyciem jakiejś przeplotki?

Najbardziej prawdopodobne, że któraś z przejściówek jest uszkodzona. Zresztą takie połączenie - zastosowanie dwóch przejściówek - nie jest najlepsze…

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie wiem czy dobrze odczytuje twój schemat ale dodatkowy monitor podłączasz:

z HDMI w karcie dajesz przejściówkę na DVI, do tej przejściówki podpinasz przejściówkę z DVI na VGA, i dopiero do tego całego czegoś podpinasz kabel VGA?

Szacun za pomysłowość, jak dla mnie za dużo przejściówek i kombinacji.

To twój dodatkowy monitor?

http://www.lg.com/pl/monitory/lg-M2362D-PC-z-tunerem-tv

jeśli tak to według tego co piszą na tej stronie ma on HDMI więc czemu nie podłączyć go HDMI -HDMI?

A Główny ma HDMI? albo DVI? bo różne informacje znalazłem w necie

D-Sub (VGA) przesyła tylko obraz analogowy, HDMI cyfrowy, więc połączenie zaprezentowane w pierwszym poście, nie ma prawa działać.

Hej,

Dokładnie. Tylko ze złącza DVI-I (złącze cyfrowe przesyłające dane równocześnie analogowo i cyfrowo) bądź DVI-A (złącze przesyłające dane tylko analogowo) możliwe jest wyprowadzenie przy pomocy przejściówki DVI->D-Sub sygnału analogowego do monitora. Złącze HDMI nie występuje w wariantach łączonych (jak DVI), oferuje zatem wyłącznie wyprowadzenie danych cyfrowych - do złącza D-Sub ze schematu nie trafia więc żaden sygnał.

Pozdrawiam,

Dimatheus