HD 5970 uszkodzona?

Witam wszystkich,

Posiadam 2 karty HD 5970 obydwie z accelero na jednej nie ma żadnych problemów z odczyty wiatraczków regulacja napięcia i zmiana częstotliwości jest możliwa nie ma żadnego problemu.

Wracając do drugiej karty to na jednym rdzeniu odczyt temperatury ale nie odczytuje prędkości wiatraczków na drugim rdzeniu nie odczytuje prędkości wiatraczków i temperatury.

Karta jeśli sama siedzi na płycie jest OK nie ma żadnych artefaktów itp. można działać co do grania to nie wiem bo chcę ją wykorzystać do innego celu. Ale martwi mnie to że karta pod obciążeniem nagrzewa się do około 90 stopni i się zawiesza komp. Wiatraczki kręcą się na około 30% (miara “na oko”) mocy nie można jej podkręcić i odczytać prędkości obrotów wiatraczków.

A w woli uściślenia żeby nie było, komputer jest postawiony w miejscu klimatyzowany około 18 - 19 stopni w pomieszczeniu do tego obudowa jest cały czas otwarta.

Moje pytanie co może być z kartą nie tak ? Myślałem o zmianie biosu ale raczej jak by bios był uwalony to nic bym z nią nie zdziałał. Więc obawiam się najgorszego - uszkodzenie rdzenia …

Co o tym myślicie ???

Po prostu czujnik zwalony. Skoro nie ma żadnych artefaktów, w gry normalnie da się grać to zostaje tylko i wyłącznie to. Sprawdź np.: na elektroda czy to w ogóle jest możliwe do naprawy, a przede wszystkim jaki koszt;P

Gdzieś jakiś tani serwis ktoś zna ?

Dodane 15.08.2012 (Śr) 21:23

Ciąg dalszy …

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … 0#11213100