HD 6870 czy coś innego?

Cześć. Potrzebuje karty graficznej do komputera(jeszcze płytę i proc szukam). Głównie do wyświetlania obrazu ale też raz na miesiąc chciałbym zagrać w coś straszego. Posiadam grafikę HD 6870 od Sapphire z 1GB ramu. Teraz problem jest taki: z danych na internecie wynika że zestaw komputerowy z tą kartą pobiera ok. 180W w spoczynku, a pod obciążeniem ok. 350W. Nie wiem czy zostawić ta kartę co mam , czy sprzedać ją i kupić coś mniej prądożerczego? Zasilacz, który posiadam to EnerMax Maxpro 2 400W. Prosiłbym o pomoc, Ew. Za ile ta kartę mógłbym sprzedać? Dzięki

Karta graficzna bierze max 150, około 100 reszta kompa (zazwyczaj). Możesz podać resztę kompa?

Pisałem że narazie kompletuje zestaw. Ale raczej będzie to coś pokroju i5 4460

W zależności jak zareklamujesz. Moim zdaniem nie jest warta więcej niz 100zł ale jak spróbujesz sprzedać możesz wyciągnąć coś pomiędzy 100-200zł przy dobrych wiatrach

W sensie, że chcesz składać na używanych ? Jeżeli tak to lepiej kupić używaną baze niż oddzielnie podzespoły w większości przypadków

Szukam na olxie całego zestawu płyta + CPU + ram. Wczoraj była wystawiona płyta + i5 6400 + 12GB ramu ale sprzedający był jaki był i zamiast zarezerwować mi, mimo że byłem pierwszy ,wolał przehandlować komuś kto odbierze osobiście. Życie, a miałbym spoko zestaw za 250zl.

A tak ogólnie szukając tych zestawów to jak mam kierowac się? Powyżej 4 gen, 4 rdzenie i sprawdzać na tej stronie cpu.userbenchmark? Czy jakoś inaczej porównywać takie procesory?

Jak możesz szukaj od 6 generacji bo wtedy zmienili z DDR3 na DDR4, tak jak 4 generacja nie obsługiwała dysków nvme. Możesz sprawdzać na userbenchmark lub ewentualnie testy gier dla komputerów o zbliżonych parametrach.

Wszystko zależy od budżetu.

Budżet na ram płytę i proca to max 300-350zł. Składam sobie taki jakby awaryjny komputer. Obudowa Zalman z9 neo white jedzie już, zasilacz mam Enermaxa 400W, może starczy. Dysk SSD też jest. I z chin dotarły już do mnie białe radiatory na ram, bo chce sobie zrobić coś ładnego :smiley: A wiatrak z coolera przemaluje na biało.

Mam takie pytanko: ile jest warta konfiguracja, bo chcę taką kupić: mobo Asus H310M-D Prime, CPU i3-9100f i 8GB ram fury hyperx DDR4. Dzięki