HD 7770 jaki producent?


(Neo Policy Nhc) #1

Witam, z okazji że kupiłem lepszy zasilacz komputer jest gotowy na nową grafikę. Więc kupuję HD 7770 ale muszę wybrać producenta. Wybieram między XFX Radeon HD 7770 Core Edition Gigabyte Radeon HD 7770 OC. Linki na końcu. Jak zauważyłem, w XFX jest więcej technologii, raczej zegary takie same. Będę kręcić na czas gry które mają wymagania kosmiczne.

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gig ... 87615.html

a

http://www.agito.pl/karta-graficzna-xfx ... 41803.html

Dzięki za pomoc.


(falcon89) #2

Według mnie Gigabyte (popatrz na ilość komentarzy i średnią ocenę).


(sadaj72) #3

Jeżeli zamierzasz podkręcać kartę, to lepiej kup wersję z dwoma wentylatorami.


(Neo Policy Nhc) #4

Nie patrzmy na ilość opinii. Średnia na granicy błędu (zagraniczne serwisy). A też zależy mi na cichym chłodzeniu, a kręcenie nie będzie jakieś rekordowe. Trochę narusza budżet, ale jak by co dozbieram. Czekam na dalsze odpowiedzi.


(Enzo1) #5

Jeśli chodzi o kartę Gigabyte to jest cicha,natomiast słabo ją podkręcisz albo wcale.Obecnie w sprzedaży jest karta w najnowszej rewizji która ma obniżone taktowania.Natomiast możesz zerknąć na kartę od MSI.

Zerknij też na jakieś strony gdzie te karty zostały przetestowane.


(deadinhollywood) #6

XFX też szału nie robią jeżeli chodzi o podkręcanie. Z tych dwóch wziąłbym Gigabyte. Choć gdybym miał wybór to wybrałbym:

http://www.ceneo.pl/17281585;0280-0.htm … ick_scroll

Okazuje się, że znajomy ma taką od kiedy wyszły na rynek. Wziął bo były tanie. Okazało się, że śmiga ładnie a i chłodzenie nie jest głośne. Seryjnie jest wyżej taktowana niż pozostałe.


(Ascent) #7

W tej cenie bierz wersję od Gigabyte lub Sapphire.


(Neo Policy Nhc) #8

Na kartę od MSI patrzyłem, ale jest głośna i ogólnie gorsza. Zaś jeżeli chodzi o XFX i Gigabyte bencharki na poziomie błędu. Pytam tylko o te dwie karty. A jeszcze mam problem, bo mam płyte Gigabyte GA-73PVM-S2 czyli mATX. A to oznacza że jeżeli włożę jakąś długą kartę jak XFX to może mi nachodzić na porty SATA i tu problem bo nie do końca będzie miejsca na twardego i napęd. A więc pytam czy może mi nie wejść?


(Enzo1) #9

Karta Gigabyte nie jest raczej dość krótka.Nie będzie zasłaniać żadnych portów Sata.


(terr) #10

Mam kartę Gigabyta, która zasłaniała porty Sata. Wystarczył kabelek Sata z kątową wtyczką i po problemie:

http://tinyurl.com/otuywl7

Tylko uwaga, bo tych kątowych jest kilka odmian (lewo/prawo/góra/dół).


(Domino150) #11

Mam hd7770 od sapphire to nie tyle co długa a poprostu jest strasznie szeroka :slight_smile: powiedzmy przy długości 10 szerokości ma z 7(przykładowo)


(Zeb78) #12

Witam. U mnie hd 7770 od Gigabyte chodzi stabilnie już kilka miesięcy na 1100\5000 bez żadnych zwiech i zacinek. Polecam. Dodam iż posiadam rev 2


(Tomasz Gorczyca) #13

Asus z DirectCU - dobra technika zapewniająca mniejsze grzanie


(Neo Policy Nhc) #14

Jeszcze pozostaje kwestia chłodzenia, jak widzę że szału z podkręcaniem nie ma to na razie underklocking kiedy nie gram. Jak napisałem mam mATX a więc porty u mnie są takie od góry: x2 pci-e, x16 pci-e i 2 pci. Skoro karta jest na dwa sloty to jedno pci zasłonięte, a mam na samym dole karte muzyczną która będzie mogła lekko zasłaniać wiatraki, a więc karta może się grzać? Jak tak to będę musiał kupić XFX Dual Heatpipe, o ile to coś da :smiley: . Rozumiem gdyby nie brać pod uwagę OC nadal Gigabyte będzie lepszym wyborem?


(sadaj72) #15

Jest automatyczny, karta zmniejsza taktowanie rdzenia, pamięci i zmienia tryb pracy pcie, zużycie energii spada do kilkunastu wat.


(Neo Policy Nhc) #16

A, no tak, nie zauważyłem. Ponawiam pytanie na temat karty graficznej a muzycznej.