HD Tune - niepokojące wyniki

Witam,

może ktoś mi podpowie, czy na podstawie poniższego raportu mogę się już pożegnać z moim dyskiem :wink: Ewentualne sugestie co do naprawy też mile widziane :wink:

Poza tym dodam, że dysk momentami nie pracuje stabilnie, zacina się, natomiast po skanowaniu/analizie w zakładce Error scan pojawiło się kilka czerwonych kratek… :evil:

Radze zrobić kopie danych z dysku bo w każdej chwili może paść:)

Przerzuć dane w bezpieczne miejsce i spróbuj przeprowadzić zerowanie i remapowanie programem MHDD: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Witam. ja też mam taki sam problem co kolega, tylko ja mam jedno na zółto i pisze status OK. też jest cos nie tak ?

Podaj dokładny SMART. analiza-dysku-twardego-t340452.html

Proszę http://img715.imageshack.us/img715/6323 … 40016a.png

Zawsze można wykonać jeszcze dla pewności Error Scan i Benchmark, ale wg SMART dysk wygląda dobrze, nie ma się czym przejmować.

BTW, screeny lepiej umieszczać w galerii naszego forum gallery/index.php

Masz remapowane uszkodzone sektory i wcale SMART nie wygląda OK. Error Scan nic nie pokaże bo każdy dysk ma własną pulę “zapasowych” sektorów, z czasem będą powstawać jednak bad sectory i dysk stopniowo będzie czytał wolniej…

Proszę :slight_smile: chyba dobrze zrobiłam ?

http://www.hddstatus.com/hdrepanalysis.php

Ten drugi jest diametralnie inny od pierwszego… nie wierzę że HD tune pokazałby aż takie głupoty…

Chyba nie sądzisz, że to spreparowałam? :wink: …a może nie zauważyłeś, że zibitim się podłączył i też wkleił swój raport :wink:

Adalbert to dlaczego jest na żółto i dysk wolniej czytaa ?:)…

witek-pl, o dobrym SMARcie pisałem do zibitim.

atija faktycznie podał dwa różne odczyty SMARTa, bo ten drugi to chyba tylko przykład ze strony internetowej. :slight_smile:

Dodane 29.08.2010 (N) 16:02

bo nie jest to wartość idealna, a wolniejsze czytanie może być spowodowane różnymi przyczynami (np. fragmentacja dysku). Przeprowadź Benchmark i umieść w galerii forumowej.

to może mi powiedz dokładnie co mam Ci podać, bo ja się naprawdę na tym nie znam… :confused:

"Odczyt S.M.A.R.T.

Wchodzimy do zakładki S.M.A.R.T., wciskamy przycisk Perform an in-depth online analysis of this hard disk i sami odczytujemy albo podajemy wyświetlane informacje, bądź zrzut okna przeglądarki." Czekamy na zrzut okna bądź przekopiowanie wszystkich danych z tej strony.

i tak właśnie zrobiłam, w efekcie wyskoczył ten link, który wkleiłam wyżej…

wklejam zrzut, bo może tylko ja widzę to prawidłowo,

NOTE: not all warnings are reflected on fitness and performance overall values as relevancy is based upon the settings from the hard disk manufacturer who is the best entity deputed to define such relationships.

NOTE : your hard disk has 778 pending sectors (this value is very large and your hard disk should be replaced). Those are sectors that couldn’t be properly read and that the hard disk logic is waiting for a write operation to try to remap to a spare sector (if available). According to the Reallocated Sector Count attribute, your hard disk seems to have available spare sectors. A simple disk surface scan won’t be enough to force the remap operation. You need a read/write surface scan to remap the sector. The best option should be a tool that knows about what should be read from that sector so that it has some option to apply the best fix to the missing data.

NOTE : your hard disk Power On Hours Count attribute current value (83) is below the normal range (86 - 100) reported for your specific hard disk model. Basically your hard disk was powered on for more than the maximum time the average user did. This means that either all of the reports collected are from hard disks that were not powered on for too long (this is realistic for recent models) or that your hard disk is becoming old. Usually this is not considered as a pre-failure advisory, but you should check whether you want to replace the hardware or keep an eye on its performances over time.

The overall fitness for this drive is 0%.

The overall performance for this drive is 100%.

The link to get back and see a new report about this hard disk in the future is this. Consider that new hard disks and new checks are added over time.

ze strony, ale po kliknieciu w speedfanie na ‘perform deep…’ - maja sporo baze porownawcza dyskow, wbrew pozorom 8)

ps. co sam zreszta napisales :smiley:

Adalbert robiem różne skanowania, i nic nie pomogło, strasznie wolno działa nawet jak coś instaluje jakis program to bardzo długo czyta :slight_smile:

atija, nic tu nie ma do dodania, archiwizuj dane z tego dysku, zeruj go i remapuj, może to pomoże.

zibitim, chcemy zobaczyć ten Benchmark…

zapodaj zrzut ekranu z zakładki health oraz benchmark z progrmu hd tune.