HD Tune - Seagate, ostrzeżenia

Witam was.

Posiadam nowy dysk Seagate, i tak sobie odpaliłem HD Tune, a tu 2 błędy.

Przejmować się tym? Dodam że jeżeli chodzi o Spin Retry Count, to podobno wiele dysków Seagate to ma i pracują OK.

Kompletnie się na dyskach nie znam, więc proszę o pomoc.

http://iv.pl/images/67053263117594094088.png

Lol nowy dysk, z tego co widze ( nie podałeś całego ss) atrybut C5 są to niestabilne sektory oczekujące na remampowanie, tak nowy dysk nie powinien wyglądac, warto pomyślec o gwarancji.

Na gwarancję to się jeszcze nie nadaje, nie uznają jej.Miejmy nadzieję że to bady logiczne i uda się je usunąć.Dysk nadaje się do zerowania i remapu w MHDD ,potem jak wyjdą bady fizyczne gwarancja. http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Mógłby mi ktoś napisać po kolei co powinienem zrobić? Chodzi o wyzerowanie, mam po prostu go sformatować?

Dodam że przy instalacji systemu (próbowałem 4 razy) wyskakiwały bluescreeny i się okazało że padnięty ram, czy to mogło uwalić dysk?

Napisz jaki masz sprzęt łącznie z zasilaczem.

Asus M5A78L-M LX V2

AMD FX-6100

HD6870 XFX

Zasilacz OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze (OCZ-ZS550W-EU)

Dysk Seagate Barracuda 3.5’’, 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002)

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) x2

Dyski teraz robione to co raz większy szmelc,więc już mnie nie dziwi że nowe mają niestabilne sektory,widywałem już nówki w gorszym stanie.Zerowanie potem remap.Wszystko masz w linku wyżej.Zerowanie definitywnie usuwa dane z dysku,więc zrób kopie danych,Po wszystkim wklej skan powierzchni i nowy smart z MHDD.

A czy mógłbym dysk potraktować programem HDD Regenerator?

Jestem raczej zielony w tematach dysku tak jak już pisałem i wygodniejszy dla mnie by był HDD Regenerator.

Nie polecam HDD Regeneratora.Ale zrobisz jak zechcesz.

ja raz naprawiałem tym programem dysk i działa do tej pory

#bartek1586, nie panikuj. masz nowy dysk, po 9 godz pracy.

info na poziomych zoltych wierszach sa, ale wazna jest informacja w pionowej kolumnie “data”, a tam masz “0”

wszystko ok! nie kombinuj, nie szukaj dziury w całym

Przetestowałem jeszcze Error Scanem, i o dziwo program wskazał mi tylko jeden czerwony kwadracik, reszta zielona.

Spróbuje potem się jeszcze pobawić potem żeby usunąć ten jeden bad sector.

Mam gwarancje 12 mies, więc jeżeli będzie coś niepokojącego to wtedy dysk na gwarę i już :wink:

Dzięki wszystkim za pomoc, do zamknięcia !