HD Tune wskazuje uszkodzony sektor - badsektor

Mogło jeśli robisz to za każdym razem. Bo wyłączasz dysk podczas pracy.

Jeśli wyłączanie było bez zamykania systemu to dysk nie lubi takiego traktowania. A jeśli za każdym razem jak poprzednik CrisPL napisał to tym bardziej zwiększasz prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednorazowe wymuszone takie wyłączanie przyciskiem przez zawieszenie bo inaczej w takim przypadku się nie da. Może nie musi wpłynąć na pogorszenie stanu dysku ale za każdym razem to ryzyko się zwiększa.

To dzięki Bogu to nie ja. I jeszcze jedno pracuję sobie na laptopie wieczorkiem i nagle zawiesza się. Ginie obraz, pojawia się niebieskie tło z białymi literkami. Chwilkę to trwało i restart. 

Błedy C5 to błędy logiczne i mogą powstać w każdej sytuacji i to nie podlega reklamacji, co innego pozycja 05,01 i inne ważne pozycje.

 

Dysk należy najpierw wyzerować i dać screen czytelny, ze smart dysku.

Przez power

Nie używałem tej drastycznej metody bo wiem jak to może wpłynąć a lepsza jakość starałem ale nie wyszło chyba że JPG spróbuje

To że niby przy C5 wykazane że bady logiczne to teoria. Bo nie ma gwarancji że zerowanie naprawi.  C5 też jest ważne i wykazuje że są bady to czy logiczne to nie jest na samym odczycie przesądzone. A jak po zerowaniu dalej będzie badsector widoczny to co z tego że przy C5. Z resztą autor ma się z kontaktować z serwisem to pokierują jakie są wymagania do zwrotu gwarancyjnego.

Już do serwisu napisałem czekam na ich reakcję. Jak ktoś zainteresowany wyślę na e-mail kopię co poszło do Toshiby.

 

Z 85 % może więcej zerowanie likwiduje C5, reszta przeradza się w 05.

 

C5 to, zaniki energii, resety, jakieś błędy systemowe i tym podobne, ale mogą to być również początki badów.

Jak myślicie serwis jak szybko udzieli mi odpowiedzi

Poczekaj do środy albo do końca tygodnia. I jak nie będzie odpowiedzi to próba kontaktu telefonicznego. 

 

Dalej teoria bo nieraz z C5 nie chce przejść na 05 i trzeba wymuszać operacją remap. A i ona nawet czasem nie daje rady i uparcie zostaje  http://forum.dobreprogramy.pl/temat/456894-dysk-wdc-blue-operacja-remapowania-nie-przynosi-%C5%BCadnych-efekt%C3%B3w/

Są przypadki że remap  oczyszcza C5 i skan powierzchni potwierdza a przy 05 liczba się nie zmienia. Smart jakby się nie aktualizuje. Więc nie można z góry zakładać np. że z C5 przejdzie na 05 automatycznie czy przez wymuszenie remapem o ile wcześniej zerowanie nie pomoże. 

Ależ napisałem w 85 %.

 

I zawsze zastanawia mnie takie gadanie - pisać,aby pisać, trzeba sprawdzić i tyle, bo teraz to gdybanie.

To nie jest pisanie aby pisać. Bo wymieniłem wszystkie jakie w praktyce mogą być efekty. I np. żeby nie było zdziwienia że są błędy przy C5 i to wskazuje na błędy logiczne i że zerowanie powinno naprawić. I użytkownik zrobi zerowanie i dalej będą błędy.I dodatkowo nie musi się przeradzać z C5 na 05 bo nie ma gwarancji. Ja staram się uświadamiać użytkownika jakie w praktyce występują przypadki. I zarzucanie mi że piszę aby pisać jest dla mnie obrazą. 

 

Wybacz, dalej piszesz,aby pisać i na tym temat zakończony, bo robi się śmietnik.

Nadal czekam. Dostałem wczoraj infortmację jak zadzwoniłem że dysk jest nadal u producenta.