HD4830x2 vs HD4870 1gb

Chciałem kupić nowego kompa za 3000zł mniej więcej coś takiego:

Phenom II X3 720 - 660zł

MSI K9A2 CF-F -369zł

4GB (2x2GB) PC800 CL5 - 190zł

PowerColor Radeon HD4870 1024MB DDR5 - 1069zł

OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 - 250zł

Samsung 320GB 7200rpm F1 - 210zł

DVR-216D SATA - 99zł

Cooler Master Elite - 149zł

Razem: 2996zł

Ale wtedy znalazłem ten test i chciałem się spytać czy to prawda że te 2 karty są lepsze od ich starszego brata?

http://www.xbitlabs.com/articles/video/ … sfire.html

mając dwie karty musisz liczyć się z tym ze pomimo wysokiego fps’u będziesz miał coś takiego jak mikroprzycięcia, technologie cf/sli nie są jeszcze na tyle dopracowane by działały idealnie

To mam pytanie czy zestaw dobry i co mam brać hd4830x2 czy hd4870 1gb? I czy te mikroprzycięcia są przy wszystkich kartach czy przy mocniejszych tylko?

mikro przycięcia są przy układach sli/cf lub kartach wielordzeniowych wybór nalezy do ciebie

1.Czy reszta zestawu jest dobrze dobrana i czy będzie wszystko pasować?

2.Jest gdzieś może artykuł o tych mikro przycięciach/albo ma ktoś karty w CF(bo chciałbym wiedzieć czy te przycięcia dokuczają podczas gry albo czy w ogóle są zauważalne)?

Są zauważalne ale mało. Reszta zestawu jest ok ale nie podałes jaki ten ram chcesz kupić.

A sorry :slight_smile: zwykłe goodramy, bo kumpel powiedział, że ten procek nie potrzebuje dobrych ramów, żeby go kręcić.

makuras

był artykuł na pclab.pl

no i kumpel ma racje, bo tego procka można kręcić przez mnożnik a wtedy ramy nie kręcą się.