HD4850 - Dzwiny problem z artefaktami

Cześć.

Mam problem z HD4850 (taaak, po raz setny :expressionless: )

No więc tak, przez tydzień nie było mnie w domu, komputer stał nie używany, odłączony od zasilania. Przedwczoraj uruchomiłem komputer, po uruchomieniu pojawiły się żółte kwadraciki na pulpicie, nie zastanawiałem sie nad tym myślałem że to zwykły Windows’ owy błąd, włączyłem Driver’ a : SA i grałem bez probemu, gdy wyłączyłem grę pulpit był już normalny. Nazajutrz gdy uruchomiłem komputer w biosie zawitały mnie artefakty (poprzesuwane cyfry, paski na ekranie, kropki itp.) oraz ekran śmierci po załadowaniu systemu. Od razu rozkręciłem komputer, odkręciłem kartę graficzną i odpaliłem PC’ ta na zintegrowanej karcie graficznej. Odpalił bez problemu. Następnie ponownie uruchomiłem komputer z włożonym HD4850, wszystko działo bez problemu, przeglądałem sieć i grałem w gry.

Dzisiaj uruchomiłem komputer, zero artefaktów, wszystko fajnie, lecz po 5min. od załadowania systemu na ekranie pojawiły się paski i kreski, zrestartowałem komputer nic nie dawało. Znów rozkręciłem, lecz przed wyjęciem karty odpaliłem rozkręcony na biurku i o dziwo odpalił bez problemu, skręciłem włożyłem do biurka i działa do tej pory…

Temperatury OK

Hmmm, fajnie to opisałeś i co mamy zgadywać jaka była przyczyna złego wyświetlania grafiki przez Twój komputer.

To ja stawiam na to, że karta grafiki pomału “pada”, lecz możliwe jest też, że się przegrzewa - zmień pastę termo-przewodzącą.

NIe przegrzewa się temperatury nie przekraczają 70C w steresie :expressionless: . Myślicie że po 4 latach już pada? stare GF’ y się po 10lat trzymają.

Radeon HD 4850 to nie GeForce, ale to nie jest takie ważne po prostu jedne rzeczy działają długo a inne nie, tak to już jest.

Mi Gigabyte 4850 (referent) padł po 1.5 roku, wymienili mi na 4850 HIS i jest ok.

Kartę masz referencyjną?

Co pada w kompie najszybciej? To proste że grafika, zwłaszcza jak jest od kiepskiego producenta lub kiepsko zrobiona

Mój ma nie więcej niż 52 C, może jednak mu za ciepło

No niestety referent ;/ , no może i się grzeje ustawie na 100% wentyl caly czas i zobacze czy bedzie to samo. No ale myślicie że karta przegrzała by się po 1-2s od uruchomienia?

Dam logi tych BlueScreenów, mam nadzieję że pomogą.

Folder minidump - http://www.sendspace.pl/file/a738f25d91958ab3803c30d

Dodane 24.10.2012 (Śr) 19:48

teraz to juz wcale te artefakty nie znikają ;/ , dodam że przy odpalaniu migają dwie czerwone diodki, ale przez chwile tylko.

Dodane 25.10.2012 (Cz) 15:47

Usmażyłem ją w 180C przez 9min. i jak na razie działa :slight_smile: