HD4850 Sapphire co sądzicie

Witam. Zastanawiam się czy brać Radeona Sapphire czy jakiegoś Gainward/Palit. Co sądzicie?

http://allegro.pl/item531868293_sapphir … 512mb.html

http://allegro.pl/item531854822_palit_r … f_vat.html

Bierz palita :smiley:

Wolałbym jeszcze żebyś uzasadnił swoją wypowiedź :smiley:

Ogólnie ma lepsze chłodzenie i wydajność :stuck_out_tongue:

Nie ma różnicy w wydajności obu kart i ogólnie obie można dobrze podkręcić-nie wiem co pan Łukasz wymyśla

Czytałem że sapphire to wersja z lepszym chłodzeniem. :?

Pawlo20no , to jak czytałeś, to po co nas się pytasz…? Według mnie palit jest lepszy, ale to Twoja kasa i Twoja decyzja, a wiec bierz to co chcesz.

chciałbym tylko dodać , że mam chyba nawet takie samo chłodzenie na swoim palicie 9600gt .

muszę powiedzieć że dość głośno szumi przy wiatraku na 70-80 %

ale temperatura układu graficznego w stresie nie przekracza 55 C.

więc jeśli wolisz ciszę zamiast chłodu , weź Sapphire

nie wiem jak jest teraz bo już dawno w radonach nie siedzę

ale kiedyś było tak że szafir /sapphire/ i HIS to były tzw. mercedesy wśród grafik z tej rodziny

czyli że miały najlepsze cześć i najlepsze wykonanie

ja bym się nie zastanawiał

przekreślił bym tego Palita i brał “szafira”

jeśli chodzi o parametry to mają takie same - ale jeśli chodzi o firmę i tradycję to Palit jest “pikusiem” w porównaniu do Sapphire :smiley:

Pozdrawiam

W tym zestawieniu zdecydowanie Sapphire - chłodzenie ma wydajne i ciche i jest tańsza od Palita, wydajność identyczna ze względu na te same zegary.

Wydajniejsze chłodzenie ma Sapphire, jak Palit to tylko Sonic, bo on jest cichy, podkręcony, chłodny ale i droższy a ten nie ma kontrolera obrotów i ma gorsze chłodzenie.

Pytam żeby się upewnić. :roll: Tylko dlaczego one mają różnice o 1000mhz w takowaniu pamięci?

bo w jednej jest podane taktowanie rzeczywiste a w drugiej efektywne

A ja wybrał bym palita. To PCB, radiator i cała konstrukcja jest sprawdzona !!

A ja przez to wszystko nie wiem co mam już wybrać, każdy ma inne zdanie. :cry:

“To PCB, radiator i cała konstrukcja jest sprawdzona !!”

Sugerujesz, że Sapphire ma słabe chłodzenie, albo PCB się tak strasznie różni, że karta wolniej działa? Szkoda słów…

Pawlo20no, karty wydajnościowo są identyczne, różnią się chłodzeniem, PCB (które zbytnio nie ma wpływu na nic w tym przypadku), wyposażeniem pudełka i gwarancją. Najważniejsze jest chłodzenie, które w Sapphire jest bardzo dobre, tym bardziej jest tańszy, więc właśnie tę kartę bierz.

No nareszcie ktoś powiedział coś konkretnego :slight_smile: