HD5770 a chłodzenie

(Damiankonior) #1

Witam. Właśnie robiłem testy Karty Graficznej HD5770 programem FurMark. W programie AMD OverDrive mam ustawione że karta sama dostosuje sobie prędkość wentylatora. Zauważyłem że zawsze pracuje na 30%. Ale zdziwiła mnie jedna rzecz. W FurMarku mimo że temperatura doszła aż do 58 stopni wentylator pracował na 36%. Dlaczego tak jest? Przecież gdyby karta ustawiła sobie większy % wentylatora to temperatura byłaby niższa. I to mnie dziwi. To tak ma być ?

(falcon89) #2

To nie jest wysoka temperatura dla karty graficznej, a nawet bardzo dobra zważywszy że wentylator pracował na 36% (dodatkowo komputer jest cichszy).

(Damiankonior) #3

A w zaistniałej sytuacji wentylator nie powinien pracować na większych obrotach?

(Depedro70) #4

W Panelu CCC możesz regulować obroty wentylatora,jeśli jest zasilany przez 4 przewody. Pod obciążeniem wentylator powinien zwiększyć obroty,choć to właśnie zależy jak jest zasilany.

(freedom) #5

Skoro temperatura jest bezpieczna, po co wentylator ma uprzykrzać życie człowiekowi? Wysokie temperatury dla tego modelu zaczynają się gdzieś w okolicach 60-70*C (raczej bliżej tej górnej granicy) i wtedy też wzrastają obroty wentylatora. Spokojnie, wszystko jest dobrze.