HD7770 po instalacji - obraz jakościowo bardzo słaby

Dzień dobry,

 

zamontowałem w PC nową kartę HD770 podłączyłem kablem HDMI (wysokiej jakości).

Po zainstalowaniu sterowników ucięło brzegi pulpitu, udało mi się to usunąć w Control Center.

Sprawdziłem, czy karta rzeczywiście wykonuje swoje zadania poprzez Indeks Wydajności Systemu Windows zawsze jakiś wskaźnik - wysoka nota 7.5 (z wbudowaną było 5.0).

 

Jakość obrazu wizualnie jest gorsza od zintegrowanej na płycie Asus H81M-E. Dlaczego ? Jestem załamany.

Podpisy pod ikonami (nazwy) rozmazane jakby ktoś wkleił zdjęcie do Worda. Teksty są po prostu nie wyraźne i rozmazane. Jak to naprawić ?

Nie wiem o co tu chodzi. Jak mi nie pomożecie oddam kartę do sklepu a będę korzystał ze zintegrowanej. Ten Control Center raz się uruchamia raz nie, zawiesza się. Dziadostwo.

 

Proszę o pomoc.

 

 

System to?

 

Czy system jest aktualny (wszystkie aktualizacje) i ma najnowszy NetFramework?

 

Czy zresetowałeś monitor w jego menu do ustawień fabrycznych?

WIN 7 - ale to nie ma żadnego znaczenia

Najnowszy NetFramework instalowany jest podczas instalowania sterowników karty grafiki.

Restart monitora nie ma większego sensu.

Ja takie coś miałem, ale po podłączeniu do telewizora LCD i się okazało, że w TV tylko jedno HDMI z 3 jest przeznaczone pod PC po podpięciu pod nie problem znikł.

Może to głupie, ale zamiast ustawiać ekran w Control Center, należało by w pierwszej kolejności nacisnąć magiczny przycisk ( nie nie RESET :stuck_out_tongue: ) przycisk AUTO na monitorze (przynajmniej u mnie na monitorze SAMSUNGa tak jest podpisany) który dopasuje sam obraz, bo to co piszesz jednoznacznie wskazuje na złe ustawienia monitora. Najlepiej zrobisz, jak wejdziesz w Control Center i tam dasz ustawienia fabryczne aby to co tam zmieniałeś przepadło i wtedy daj AUTO wyrównanie ekranu, bo kto wie co się stanie jak dasz AUTO na monitorze z tymi zmianami w Control Center. Podejrzewam podobny efekt co teraz.

 

Widać Ty wiesz lepiej?

A monitor pracuje w natywnej rozdzielczości?