HD7770 Wysokie temperatury w mało wymagających grach - zmienić pastę?

Witam. Mój HD7770 osiąga dosyc wysokie temperatury w grach takich jak GTA 4 (średnie ustawienia, reszta niskie, FHD + CryENB wersja low) 79 stopni po 5 minutach gry (rano patrzyłem. Bratu pokazywałem grafikę) i WorldOfTanks. 3 bitwy (pół godziny niecałe) i temperatura 83 stopnie. Karta jest od Sapphire GHz Edition. Zegary na 1070/1175 MHz. Działa bez problemow na tych taktowaniach (kiedyś zdarzało mi się wyłapywać bluescreeny na 1050/1150 ale problem rozwiązały nowszy CCC). Karta ma rok i jest dość mocno katowana (po 6/12H dziennie w WoT, GTA 4, BTF4 itp). Cały czas na 99/100% chwilami 50% użycia karty. Zmienić pastę? Mam jakąś akasę starą (na GF8500GT miałem ją kilka dni, po czym karta się spaliła - zanim doszła pasta skatowałem ją grając bez użycia pasty termoprzewodzącej sam radiator chłodzenie pasywne + zamontowany wentylator) i 2 miesięczną pastę dołączoną do chłodzenia FERA 2. Czy opłaca się zmieniać pastę? Jeszcze tak przy okazji żeby nie zakładać nowego tematu. W środę składamy z kolegą jego komputer (procesor Intel Pentium G3450) i do standardowego chłodzenia dać pastę od FERY 2 czy może być ta która będzie z procesorem? (o ile będzie…)

Na standardowym zawsze jest pasta fabrycznie nałożona, jak obroty w CCC? Na automacie chodzą czy ustawione masz na sztywno? Zegary standardowe czy kręcone?

Kolego pastę termo-przewodzącą wymienia się tylko wtedy, gdy GPU lub CPU jest gorący a radiatory chłodne, świadczy to o złym przewodnictwie ciepła z GPU, CPU do radiatora.

Do nowo składanego komputera zastosuj pastę od Fery 2, chociaż “prawdę mówiąc” ja kupiłbym i zastosował pastę  Artic Cooling MX-2 8G.

http://tnij.at/21446

Budżet i tak naciągnięty na nowym kompie :] Chłodzenie będzie kupowane później z nową kością ram (2 lub 4GB + Spartan Pro) ale to jesienią jakoś.

 

Dzięki. Jutro sprawdzę jak radiator bo założyłem tą plastikową obudowę (wsześniej ją zdjąłem bo mi przeszkadzała w podłączeniu dysku a i tak jutro bede musial 1 dysk podlaczyć :wink:

Po godzinie się zorientowałem, że źle odpowiedziałem. Jeszcze raz:

 

 

Dzięki. Jutro sprawdzę jak radiator bo założyłem tą plastikową obudowę (wsześniej ją zdjąłem bo mi przeszkadzała w podłączeniu dysku a i tak jutro bede musial 1 dysk podlaczyć :wink:

 

auto. ale nigdy z tym nie było problemów. kręcone o małą ilość ale znowu. nigdy nie bylo takich problemów ;-;