HDCP i HDMI roznice


(Luis1337) #1

Witam, kupiłem nowy komputer i monitor, i pojawiło się pytanie jak podłączyć monitor. Szukałem na google ale nie znalazłem żadnych informacji które dałby by mi jasna odpowiedź więc postanowiłem spytać się na forum, mianowicie.

  1. Jakie są różnice między HDCP i HDMI ?

  2. Lepiej podłączyć przez HDCP czy HDMI ?

  3. Czy ma to jakikolwiek wpływ na odbiór np gier ?

  4. Czy na kable warto wydawać setki złotych (typu hdmi za 250zł w media markt), czy raczej różnice między nimi są niewidoczne ?


(-Cichy-) #2

HDMI to interfejs, a HDCP to system ochrony treści HD przed nieautoryzowanym kopiowaniem. HDCP tak najprościej ujmując jest "częścią" HDMI.

A gdybyś szukał, to z pewnością znalazłbyś to:


(system) #3

Witam. Czytałem że bardzo dobre są kable QED PROFILE HDMI. Cena około 100 zł. Testy jednak coś pokazują , a Ty _abrakadabra_ też przeprowadzasz testy że Jesteś taki pewny ? Lepiej podłączyć kablem HDMI bo przenosi obraz i dźwięk , a do DVI potrzebne są dwa kable. Pozdrawiam


(system) #4

A co testy pokazują? Mam wrażenie, że rozmawiacie na inny temat :roll:


(_abrakadabra_) #5

Pierwszy lepszy z brzegu:

http://www.eurogamer.net/articles/digit ... dmi?page=2

"The output is 100 per cent identical, whether you are spending £1.50 or £100 on a lead. HDMI guarantees you a pristine image - how good the image is comes down to the quality of your screen, and your perception of how it looks."

I następny :

http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze ... px#content

"To wszystko zapewne sprawiło, że wszystkie testowane przewody HDMI o długości do 2 metrów bez trudu przeszły test odtwarzania filmu Blu-ray w najbardziej wymagającym obecnie standardzie 1080p."

"Wszystkie testowane kable zapewniały obraz ostry i o intensywnych barwach. Nawet użycie bardzo tanich przewodów nie spowodowało pojawienia się widocznych zakłóceń obrazu."

Jeżeli dalej ktoś myśli, że do domowego zacisza kupno kabla za 5 stów cokolwiek mu da to... :x


(SilberPunkt) #6

Biorąc pod uwagę fakt, że większość monitorów nie ma wbudowanych głośników a jeśli nawet są to są nędzne to ma to "bardzo istotne znaczenie"...

Co do jakości kabelków HDMI: jakość samego kabla może mieć znaczenie w przypadku, gdy często go podłączamy/odłączamy. Słabszej jakości kabel może nie wytrzymać intensywnej eksploatacji (w ekstremalnych przypadkach zdarzało mi się, ze po kilku próbach podłączenia/odłączenia kabla pojawiały się zakłócenia obrazu). Jeśli jednak po podłączeniu kabla nie będzie odłączany przez długo okres czasu to może być i najtańszy z Biedronki...

:roll:


(-Puma-) #7

HDMI nadaje się przy podłączaniu do telewizora ale przy monitorach i tak zdecydowana większość ma oddzielne głośniki więc to nie ma żadnego znaczenia.

Jakość obrazu przy DVI lub HDMI jest pewnie taka sama.


(Luis1337) #8

W monitorze nie mam głośników używam karty dźwiękowej 5.1, chodzi mi o to czy typ podłączenia może mieć jakiś wpływ na jakość obrazy i wydajność w grach, bo takową tezę znalazłem gdzieś w internecie.


(Ulica Xd) #9

HDMI=DVI+Dźwięk