[HDD] 2TB Szybki Niezawodny I Tani?


(TereskaBro) #1

Witam,

Szukam szybkiego, niezawodnego i jeśli to możliwe również taniego dysku 3.5" o pojemności 2TB SATA 3 (ale zapewniającego kompatybilność wsteczną bo moja płyta główna Asus P5KC działa na SATA II a kupno nowej musi jeszcze chwile poczekać). Proszę o porady i spostrzeżenia. Jaka firma jest teraz godna zaufania i jaki model jest w tym przypadku najbardziej odpowiedni?

Pozdrawiam TB

 

//Edit:

Zapomniąłbym o młay włos: zalęzy mi tez żeby ta niezawodnosc ączyła się z jego długo weicznością a nie tak, żeby po 2 latach dysk poszedł do kosza.


(neXt___) #2

Szybki, niezawodny, długowieczny i tani? Nie rozpędzasz się aby?

 

http://www.ceneo.pl/17825230


(TereskaBro) #3

Wiedziałem, że ktos tak odpowie :stuck_out_tongue: Dlatego przy słowie tani jest “?” bo to raczej mało mozliwe.

 

A czy ten WD bedzie działała na SATA II?


(JNJN) #4

Będziesz zadowolony jak dożyje 5 tysięcy godzin bezawaryjnej pracy i będzie miał jeszcze gwarancję? Podstawa to jak najdłuższa gwarancja.


(neXt___) #5

Będzie działać. Możesz jeszcze dopłacić 200 złotych do wersji Black z 5-letnią gwarancją.

Dyski WD są wysoce niezawodne, na pewno pewniejsze niż Seagate, które są jedyna (?) alternatywą na tej półce.


(TereskaBro) #6

5 tysiecy godzin? Matko przeciez to rok pracy HDD. Czyli teraz najlpeiej brać WD. Dzieki wileki bo juz nie orientuje sie która firma teraz robi dyski w maire solidnie. A macie jakieś dyksi/marki na czarnych listach? Czego unikac?


(neXt___) #7

Chcesz mieć niezawodne? Bierz WD lub Hitachi, z naciskiem na tę drugą, ale osobiście nie wiem jak jest z dostępnością dysków tej firmy. Czego unikać? Seagate i generalnie wszystkiego innego.


(Atronics) #8

no nie do końca te Włodki takie rewelacyjne

http://forum.dobreprogramy.pl/hdd-zawiesza-komputer-gwarancja-i-prawo-t496159/

 

latają na service


(neXt___) #9

Zależy od sztuki, wiadomo. Jednemu trafi się taka, która padnie po tygodniu, a drugi będzie latać przez 10 lat i wciąż będzie świetny kondycyjnie. Jednak statystycznie to WD wypadają świetnie, zdecydowanie lepiej niż Seagate.


(TereskaBro) #10

A co myślicie o tym WD Green 2TB WD20EZRX?


(mrFreeze) #11

Wszystko do jednego wora :slight_smile: Mój SSD nie byle jaki bo Intela 2 tyg działał więc kupuj jak już Ci radzili koledzy wyżej z jak najdłuższą gwarancją.


(TereskaBro) #12

A co powiecie na temat tego dysku 1TB http://allegro.pl/show_item.php?item=6009829678 <- (Seagate 1TB ST1000DM003) Są tańsze na Aledrogo ale tutaj odbiorę osobiście więc trochę spada ryzyko uszkodzenia w transporcie. Dysk jest podobno jedno talerzowy z 2 głowicami, 2 TB z jednym talerzem w cenie ~300zł raczej nie znajdę. Znalazłem 2TB 2 talerze za 300zł ale mam wrażenie że to wersja Retribushed (bo dużo dysków 2TB od Hitachi w podobnych cenach właśnie są w takiej wersji) - Ten Dysk to Seagate 2TB ST2000DM001.

Opinie o obu dyskach różne, niestety na HDD reguły nie ma, moje Seagaty działały dobrze.

Który z nich byście wybrali? Czy może zupełnie co innego z zakresu 1Tb-2Tb.

Pozdrawiam,

TB

 


(Odyniec_Stary) #13

Jakie ma być przeznaczenie dysku? System czy tylko trzymanie danych?

ST2000DM001 to dobry dysk. Kwestia niezawodności to sprawa losowa w dzisiejszych czasach, ale pewną regułą jest, że więcej awarii przytrafia się dyskom z większą ilością talerzy.

Dysku 2 TB z jednym talerzem nie znajdziesz, bo talerzy o takiej gęstości zapisu jeszcze nie ma w masowej produkcji. Maksymalnie jest to 1.25 TB dla Seagate i 1.2 TB dla WD.


(TereskaBro) #14

Pierwsza Partycja System (Windows, Linuxa na 90% nie będzie na drugiej partycji), druga partycja dane.

 

Niby mogę system postawić na innym dysku a na tym trzymać tylko dane ale chciałem się pozbyć tych dysków wszystkich bo niekiedy mam podpięte 4 na raz…

 

WD WD2500BEVT 250GB 2.5" SATA II 5400RPM 8M

Samsung HD322HJ 320GB 3.5" SATA II 7200RPM 16M

WD WD1600JS-60MHB1 160GB 3.5" SATA I 7200RPM 8M

 

Mam jeszcze ATA 200GB Seagate ale używam go rzadko bo mam tam kilka danych których czasami potrzebuje.

 

Przy okazji spytam się o opinie na temat oszczędzania energii przez Windows 7 poprzez wyłącznie po XX minutach nieużywanych dysków, jaki to ma na nie wpływ?

 

 


(Odyniec_Stary) #15

Wybierz ST2000DM001 lub mniejszy model.

 

Dyski twarde nie lubią częstego włączania i wyłączania. Ta funkcja w Windows nie działa też idealnie, bo nieużywane dyski i tak są wzbudzane, na przykład wyniku działania antywirusa lub innego programu.


(TereskaBro) #16

Czyli brałbyś od razu 2TB? Dodam może, że składaniem nowego komputera zajmę się dopiero za parę miesięcy jak zamknę studia i zbiorę do końca fundusze. Korzystam jeszcze z zewnętrznego dysku AData HD710 1TB, ale już go parę razy zapełniłem po brzegi. Duża różnica w głośności między 1 a 2 talerzowym dyskiem? Trochę szalone opinie są na temat nowych dysków, bardzo zróżnicowane i sporo negatywnych. Musze skontaktować się ze sprzedawcą tego 1TB, jak wygląda procedura gwarancyjna, czy jeśli coś na strat padnie to wymiana od ręki u niego czy kontakt z Seagate. Ze względu na gwarancję (jeśli zasady będą OK) wezmę chyba ten 1TB bo blisko i łatwiej wtedy o kontakt.


(Odyniec_Stary) #17

Weź pojemność jaka Ci potrzebna. Różnica w głośności jest marginalna.

Dysk możesz odesłać bezpośrednio do producenta lub sprzedawcy. Od ręki na pewno nie dostaniesz nowego. Taki dysk najpierw idzie na serwis.