[HDD] 2TB Szybki Niezawodny I Tani?

Witam,

Szukam szybkiego, niezawodnego i jeśli to możliwe również taniego dysku 3.5" o pojemności 2TB SATA 3 (ale zapewniającego kompatybilność wsteczną bo moja płyta główna Asus P5KC działa na SATA II a kupno nowej musi jeszcze chwile poczekać). Proszę o porady i spostrzeżenia. Jaka firma jest teraz godna zaufania i jaki model jest w tym przypadku najbardziej odpowiedni?

Pozdrawiam TB

//Edit:

Zapomniąłbym o młay włos: zalęzy mi tez żeby ta niezawodnosc ączyła się z jego długo weicznością a nie tak, żeby po 2 latach dysk poszedł do kosza.

Szybki, niezawodny, długowieczny i tani? Nie rozpędzasz się aby?

http://www.ceneo.pl/17825230

Wiedziałem, że ktos tak odpowie :stuck_out_tongue: Dlatego przy słowie tani jest “?” bo to raczej mało mozliwe.

A czy ten WD bedzie działała na SATA II?

Będziesz zadowolony jak dożyje 5 tysięcy godzin bezawaryjnej pracy i będzie miał jeszcze gwarancję? Podstawa to jak najdłuższa gwarancja.

Będzie działać. Możesz jeszcze dopłacić 200 złotych do wersji Black z 5-letnią gwarancją.

Dyski WD są wysoce niezawodne, na pewno pewniejsze niż Seagate, które są jedyna (?) alternatywą na tej półce.

5 tysiecy godzin? Matko przeciez to rok pracy HDD. Czyli teraz najlpeiej brać WD. Dzieki wileki bo juz nie orientuje sie która firma teraz robi dyski w maire solidnie. A macie jakieś dyksi/marki na czarnych listach? Czego unikac?

Chcesz mieć niezawodne? Bierz WD lub Hitachi, z naciskiem na tę drugą, ale osobiście nie wiem jak jest z dostępnością dysków tej firmy. Czego unikać? Seagate i generalnie wszystkiego innego.

no nie do końca te Włodki takie rewelacyjne

http://forum.dobreprogramy.pl/hdd-zawiesza-komputer-gwarancja-i-prawo-t496159/

latają na service

Zależy od sztuki, wiadomo. Jednemu trafi się taka, która padnie po tygodniu, a drugi będzie latać przez 10 lat i wciąż będzie świetny kondycyjnie. Jednak statystycznie to WD wypadają świetnie, zdecydowanie lepiej niż Seagate.

A co myślicie o tym WD Green 2TB WD20EZRX?

Wszystko do jednego wora :slight_smile: Mój SSD nie byle jaki bo Intela 2 tyg działał więc kupuj jak już Ci radzili koledzy wyżej z jak najdłuższą gwarancją.

A co powiecie na temat tego dysku 1TB http://allegro.pl/show_item.php?item=6009829678 <- (Seagate 1TB ST1000DM003) Są tańsze na Aledrogo ale tutaj odbiorę osobiście więc trochę spada ryzyko uszkodzenia w transporcie. Dysk jest podobno jedno talerzowy z 2 głowicami, 2 TB z jednym talerzem w cenie ~300zł raczej nie znajdę. Znalazłem 2TB 2 talerze za 300zł ale mam wrażenie że to wersja Retribushed (bo dużo dysków 2TB od Hitachi w podobnych cenach właśnie są w takiej wersji) - Ten Dysk to Seagate 2TB ST2000DM001.

Opinie o obu dyskach różne, niestety na HDD reguły nie ma, moje Seagaty działały dobrze.

Który z nich byście wybrali? Czy może zupełnie co innego z zakresu 1Tb-2Tb.

Pozdrawiam,

TB

Jakie ma być przeznaczenie dysku? System czy tylko trzymanie danych?

ST2000DM001 to dobry dysk. Kwestia niezawodności to sprawa losowa w dzisiejszych czasach, ale pewną regułą jest, że więcej awarii przytrafia się dyskom z większą ilością talerzy.

Dysku 2 TB z jednym talerzem nie znajdziesz, bo talerzy o takiej gęstości zapisu jeszcze nie ma w masowej produkcji. Maksymalnie jest to 1.25 TB dla Seagate i 1.2 TB dla WD.

Pierwsza Partycja System (Windows, Linuxa na 90% nie będzie na drugiej partycji), druga partycja dane.

Niby mogę system postawić na innym dysku a na tym trzymać tylko dane ale chciałem się pozbyć tych dysków wszystkich bo niekiedy mam podpięte 4 na raz…

WD WD2500BEVT 250GB 2.5" SATA II 5400RPM 8M

Samsung HD322HJ 320GB 3.5" SATA II 7200RPM 16M

WD WD1600JS-60MHB1 160GB 3.5" SATA I 7200RPM 8M

Mam jeszcze ATA 200GB Seagate ale używam go rzadko bo mam tam kilka danych których czasami potrzebuje.

Przy okazji spytam się o opinie na temat oszczędzania energii przez Windows 7 poprzez wyłącznie po XX minutach nieużywanych dysków, jaki to ma na nie wpływ?

Wybierz ST2000DM001 lub mniejszy model.

Dyski twarde nie lubią częstego włączania i wyłączania. Ta funkcja w Windows nie działa też idealnie, bo nieużywane dyski i tak są wzbudzane, na przykład wyniku działania antywirusa lub innego programu.

Czyli brałbyś od razu 2TB? Dodam może, że składaniem nowego komputera zajmę się dopiero za parę miesięcy jak zamknę studia i zbiorę do końca fundusze. Korzystam jeszcze z zewnętrznego dysku AData HD710 1TB, ale już go parę razy zapełniłem po brzegi. Duża różnica w głośności między 1 a 2 talerzowym dyskiem? Trochę szalone opinie są na temat nowych dysków, bardzo zróżnicowane i sporo negatywnych. Musze skontaktować się ze sprzedawcą tego 1TB, jak wygląda procedura gwarancyjna, czy jeśli coś na strat padnie to wymiana od ręki u niego czy kontakt z Seagate. Ze względu na gwarancję (jeśli zasady będą OK) wezmę chyba ten 1TB bo blisko i łatwiej wtedy o kontakt.

Weź pojemność jaka Ci potrzebna. Różnica w głośności jest marginalna.

Dysk możesz odesłać bezpośrednio do producenta lub sprzedawcy. Od ręki na pewno nie dostaniesz nowego. Taki dysk najpierw idzie na serwis.